Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Német tömegközlekedési bérlett...

Német tömegközlekedési bérlettel külföldre?

Figyelt kérdés

Németországban élek. A cégem adott a munkába járáshoz egy országos tömegközlekedési bérletet. Elvileg minden buszra villamosra, U bahnra felszallhatok vele. Vonat is kivéve IC vagy ICE.

A kérdésem a következő lenne. Ez a bérlet úgy is érvényes, hogy Düsseldorfba felszállok a vonatra, és átmegyek egy határmenti városba. Na ugye se átszállás, se semmi extra. Sima vonat nem IC. A Deutsche Bahn alkalmazás nem ír felárat. Erre is kiterjed a berletem? Vagy valamit valahol kell fizetni, mivel hogy külföld. Neten nem találtam róla semmit.



dec. 21. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

HOnnan tudjuk milyen bérleted van? Nálad van, te látod mi van ráírva, legalább írd már le hogy pontosan milyen bérlet!

Ha a magya országbérlethez hasonló cucc, akkor nem mehetsz vele külföldre.

dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:
47%
Egy országos tömegközlekedési bérlet általában az adott állam határain belül érvényes. Vagy úgy gondolod, hogy teszem azt Münchenből átruccansz Ausztriába akkor ez is unió az is unió, akkor él a bérleted is? A megoldás valószínűleg az hogy a határig jó a bérleted, de onnantól az idegen szakaszra szakaszjegyet kell váltanod.
dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha Deutschlanticket, akkor en úgy olvastam, hogy a szomszédos országokba jó, de nem mindenhova, már nem emlekszem
dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Wenn sich das Tarifgebiet des jeweiligen Verbundes/Unternehmens auf Gebiete im Ausland erstreckt, dürfen Besitzer*innen des Deutschland-Tickets auch in ausländischen Geltungsbereichen unterwegs sein"
dec. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!