Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Úgy tudtam, hogy 65 év felett...

Úgy tudtam, hogy 65 év felett a tömegközlekedés ingyenes, vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Az alábbi oldalon különböző árú nyugdíjas bérletek vannak, attól függően, mennyi időre szól:

[link]


- arcképes havi Budapest-bérlet nyugdíjasoknak, ára 2024: 3 330 Ft

- arcképes negyedéves Budapest-bérlet nyugdíjasoknak: 9 990 Ft

- egy évig érvényes, vissza nem váltható arcképes kedvezményes éves Budapest-bérlet nyugdíjasoknak ára: 36 600 Ft


Mintha lett volna korábban egy olyan rendelet, hogy az ingyenes utazáshoz nyugdíjasoknak elég felmutatni a személyit, még nyugdíjas igazolvány sem kell.



dec. 26. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

65 év felett ingyenes.

De nem minden nyugdíjas 65 év feletti.

dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Nyugdíjas lehez valaki huszonévesen is. Az ingyenesség meg nem nyugdíjasnak jár, hanem 65 feletti uniós polgárnak.
dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Teljesen egynek vettem a kettőt. És 65 év felett akkor tényleg nyugdíjas igazolvány sem kell?
dec. 26. 19:41
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell. Ha kétséges a kor, személyi kell igazolni.
dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%
Mondom, NEM nyugdíjas kedvezmény. Életkort kell igazolni és uniós állampolgárságot.
dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!