Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kikből lesznek/lettek a...

Kikből lesznek/lettek a tram-train vezetők?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy MÁV vezérek végezték el kiegészítésként a V kategóriát (villamos jogsi)? Vagy SZKT-s villamosvezetők végeztek nagyvasúti mozdonyvezető képzést? (Típusismeret nyilván mindkettőnek kellett volna a nulláról.) Vagy erre létrehoztak valami teljesen új kategóriát?

dec. 27. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mozdonyvezetőkból képezték a tramtrain járművezetőket.
dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ :) én is erre tippeltem amúgy

És teljes értékű villamosvezetői képzést kaptak a mozdonyvezetők? Az SZKT oktatta őket?

dec. 27. 17:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mozdonyvezetőkből lettek. Az "első kör" Debrecenben tanult a DKV-nál, az újabbak talán már Szeged, de ezt nem tudom.

+Hirdettek már meg direkt tram-train motorvonat vezetői tanfolyamot, ez nem tudom, hol tart, beindult-e már. Mindenesetre gondolom hasonló egyszerűsített képzést és jogosultságot jelent, mint korábban a Flirt motorvonat vezetői tanfolyam.

dec. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!