Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Normális dolog, hogy a MÁV...

Normális dolog, hogy a MÁV átszállásra menetrend szerint 2 (azaz KETTŐ) percet ad átszállásra vidéki állomáson vasárnap délutáni menetrendben?

Figyelt kérdés

Még ha nem is késne a vonat soha 😱, akkor is lehetetlen küldetés, még egy egészséges embernek is, Nem beszélve nehezebben mozgó idősről, mozgásszervi betegről, kisgyerekkel utazóról.


Mindez vasárnap délután amikor sokan utaznak diákok, rokonok, heti munkába járók.


Rendszeresen "kiabálni" kell leszálláskor a vasutasnak, hogy még ne indítsa el a csatlakozó vonatot, 20 másodpercet várjon.


A mávnak hiába ír az ember, rendszeresen hagyják. Sőt, annyit "sikerült" elérni, hogy most decemberben az évek óta 11 perceről 3 percre csökkentett időt tovább csökkentették 2 percre...



dec. 31. 17:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Keresd meg Lázár Jánost! Ő azt mondta, eddig még mindent sikerre vitt, amibe belefogott. Miniszterként biztos ezt is megoldja.
dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Melyik állomás ez és melyik vonatok között?
dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
4%
A MÁV nem ennyi idöd ad, hanem te nem gondolsz elöbbre.!
dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

18:23

Biztosan ez a szemlélet a megfelelő?

A magyar családok pénzén fenntartott MÁV van az emberek szolgálatában, vagy a magyar emberek a MÁV szolgálatában?

dec. 31. 18:26
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
Nem adnak ők semennyi időt. Amikor átszállással utazol, akkor két érintett járatnak semmi köze nincsen egymáshoz. Két független járat, saját időrenddel, amit az adott útvonal sajátosságai határoznak meg. Az, hogy mennyi idő van az átszállásra, az teljesen véletlenszerű. Mivel véletlenszerű és a két járatnak semmi köze nincs egymáshoz, ezért az is nyilvánvaló, hogy nem a MÁV tervezi szándékosan rövidre az átszállást, nem ők "adnak" kevés időt az átszállásra. Egyszerűen csak így alakult. Van amikor rengeteget kell várni átszállásra, van amikor meg nagyon szűk az idő, illetve van, amikor pont kényelmes/tökéletes. Véletlenszerű. Ha neked ez túl kevés idő, akkor válassz más járatot, más csatlakozással, hosszabb átszállási idővel. Az utazás megtervezéséért te vagy a felelős, nem más.
dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Szóval melyik vonatok ezek?

Csatlakozó vonatok ezek egyáltalán? (Attól hogy az egyik érkezése után indul a másik, még nem jelenti azt hogy csatlakoznak is!)

dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

A MÁV nem tudhatja, TE HOVÁ akarsz utazni, az álszállásokat meg úgy állítják össze, hogy a vágányok a lehetö legjobban ki legyenek terhelve.

Lehet, hogy ahhoz a vonathoz, amivel te jössz, túl hamar megy a következö, de aki elötte negyedórával érkezett oda, az meg azon mérgelödhet, hogy sokat kell várnia!

Egy-egy csomópontba nem csak egy felöl jön vonat és nem csak egy felé mennek.

dec. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

A jellemző csatlakozásokat meg szokták várni, sőt, még a Volánbusz is sokszor megvárja vidéken a késő vonatot. Ha neked folyton kiabálni kell, akkor valószínűleg nem valami sokak által gyakorolt átszállásról van szó, ez esetben nem várhatod, hogy a fél ország hozzád igazodjon, neked kéne előre tervezni.


Megsúgom, ennél külföldön még rosszabb a helyzet, Németországban annyit késett a vonatom, hogy a papíron 1,5 órás átszállás helyett kerek 8 perccel lekéstem a csatlakozást. A csatlakozásom pontosan indult, hiába kértem már órákkal korábban a kalauzt, hogy ha lehet, intézzen valamit. A csatlakozásom később Salzburgban éjszaka 3 órát állt. Igazán belefért volna neki 10 percet várni. De nem, a büdös fritzeknél legalább az indulásnak pontosnak kell lennie. Ehhez képest a MÁV egy csoda. Tudom, ez téged nem vigasztal, de a MÁV még mindig Európa legjobban működő vasútja. Röhögni fog ezen mindenki, de igaz.

dec. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Ilyenkor szólni kell a kalauznak, hogy szóljon oda a másik vonat kalauzának, hogy átszálló utas van. Aztán hogy figyelembe veszi-e az már az ő dolguk. A megkésett Tokaj IC-t például Szolnokon nem várta meg a másik, bár odaszólt a kalauz, nemleges válasz jött vissza. Minket viszont szó nélkül megvárt a másik vonat Kőbánya-Kispesten, bár azok már megszokhatták, hogy állandóan késésnek és mindig van átszálló.
dec. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Míg látják, hogy mennek a vonat felé addig nem fogják indítani a vonatot, annyi eszük azért van.
jan. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!