Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Normális dolog, hogy a MÁV...

Normális dolog, hogy a MÁV átszállásra menetrend szerint 2 (azaz KETTŐ) percet ad átszállásra vidéki állomáson vasárnap délutáni menetrendben?

Figyelt kérdés

Még ha nem is késne a vonat soha 😱, akkor is lehetetlen küldetés, még egy egészséges embernek is, Nem beszélve nehezebben mozgó idősről, mozgásszervi betegről, kisgyerekkel utazóról.


Mindez vasárnap délután amikor sokan utaznak diákok, rokonok, heti munkába járók.


Rendszeresen "kiabálni" kell leszálláskor a vasutasnak, hogy még ne indítsa el a csatlakozó vonatot, 20 másodpercet várjon.


A mávnak hiába ír az ember, rendszeresen hagyják. Sőt, annyit "sikerült" elérni, hogy most decemberben az évek óta 11 perceről 3 percre csökkentett időt tovább csökkentették 2 percre...



dec. 31. 17:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

A menetrendekben nem szerepel csatlakozás, csak olyan van feltüntetve, hogy „A vonat csatlakozó vonatra nem vár.”.

A menetrendi keresők sem írnak csatlakozásról. Átszállási darabszám, átszállási idő van bennük.

Te gondolod úgy, hogy a menetrend szerinti 2 perc átszállási idő esetén csatlakozó vonatokról van szó.


A vasúti menetrendi tervezők 0 perc átszállási időtől számolva adnak listát.

Attól még, hogy a menetrendi keresőben megjelenik, túlságosan kicsi átszállási idő esetén a MÁV-Start Vasúti Személyszállító Zártkörűen Működő Részvénytársaság személyszállítási üzletszabályzat „A vasúti személyszállítási szerződés általános feltételei” a vonatpárt nem tekintik csatlakozónak:

┌ „1.5.1. Két vonat akkor tekinthető csatlakozónak, ha a menetrendben meghirdetésre került érkezési, illetve indulási időpontjaik alapján az átszállás közöttük lehetséges. Budapesti fejpályaudvaron történő átszállás esetén két vonat akkor tekinthető csatlakozónak, ha a menetrendben meghirdetésre került érkezési, illetve indulási időpontjaik között legalább 30 perc van.” ┘

Ha kevés az idő az átszállásodra, azt az üzletszabályzat nem tekinti csatlakozásnak.

Nincs baj a MÁV normalitásával; te kifogásolsz olyat, ami nincs.


Ha kevés a menetrendi tervező által adott átszállási idő, a [link] -nál van olyan lehetőség, hogy „későbbi továbbutazás”; erre kattintva a következő induló vonat jelenik meg. (Ha erre is kevés lenne az átszállási idő, lehet továbbit kattintani.)

A [link] -n nem találok ilyen lehetőséget.


A nem csak MÁV menetrendi tervező, a [link] a Szűrők - Egyedi beállítási lehetőségnél biztosít az átszálláshoz tól- -ig perc beállítási lehetőséget; csak azokat a járatokat listázza, amelyek megfelelnek ennek. (Ha például 11 perctől 34 percig tartó átszállási időt állítok be, akkor csak azok a járatok lesznek listázva, amelyeknél ebbe az időtartományba eső átszállási idő van.)

jan. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

8-as: " De nem, a büdös fritzeknél legalább az indulásnak pontosnak kell lennie. "


Ennyire hülye vagy tényleg? Szerinted hogy indulhatna egy vonaat a menetrendben feltüntetett idö ELÖTT???? A többi utas garantáltan nem jön oda 3 órával elöbb, mert NEKED jobb lenne, ha akkor indulna!

jan. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
#12 Te nem tudsz olvasni? Menetrend szerint a vonatom érkezése után másfél órával indult volna az, amire át akartam volna szállni. A vonatom több mint másfél órát késett, ezért lekéstem azt, amire át akartam volna szállni. Miért kellett volna korábban indulnia? Ha 10 perccel később indult volna végállomásról, akkor elértem volna.
jan. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem normális, de az, hogy mi a jó az utasoknak, a MÁV-nál nem szempont.
jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%
# Igaza van #3-nak. Menj oda két nappal előbb!
jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

Vonattal járok munkába, átszállással. Reggel gyakori, hogy a másik vonat már bent áll, mire mi beérünk, vagy épp egyszerre érkezik a kettő.

A forgalmista mindig, minden esetben figyeli, hogy van-e még átszálló utas. Nem kell neki kiabálni egyáltalán, az a dolga, hogy figyeljen. Ettől függetlenül mindennapos dolog, hogy az utasok rohannak nagy csomagokkal a másik vonathoz, meg ordítoznak a forgalmistának, hogy várjon.

Ha a forgalmista nem figyel, az csak 2 ok egyidejű fennállása esetén lehet: 1. a vonatok nem minősülnek csatlakozó vonatnak, így nem kell az egyiknek a másikra várni. 2. az adott forgalmista egy barom. Amennyiben nem barom, akkor menetrendtől függetlenül odafigyel, hogy van-e átszálló, és szükség esetén 1-2 percet várakoztatja is a másik vonatot. És bár van kivétel, de azért ez a jellemzőbb, hogy a forgalmista normális és figyelmes ember. Már csak azért is odafigyel, hogy az induló vonatra felugró utas ne essen a vonat alá, mert abból egy csomó kellemetlenség lesz a forgalmista számára is.

(Pár éve volt itt nálunk egy eset, hogy az utas felugrott az induló vonat utolsó lépcsőjére, de az ajtót már nem tudta kinyitni, mert a havas időben az ajtó a menetszél által ráhordott, és ráolvadt hótól befagyott. Így a kedves utas a következő megállóig ott kapaszkodott a jeges lépcsőn a jeges kapaszkodóba.)

jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
Én elég sokszor , sokfelé utaztam átszállással és mérsékelt késés esetén soha nem volt csatlakozásmulasztásom. És még csak kiabálni sem kellett soha.
jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%
Elméletileg ilyenkor a másik vonatnak várakoznia kell és meg szokták nézni az esethez a megvásárolt jegyeket az adatbázisból.
jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért kell szopni a tömegközlekedéssel. Vegyél valami autót ami gurul, aztán járj azzal, kinyílik a világ, szabadságod lesz. Én ha fizetnének se szivatnám magam ezzel a középkori szarkupac jóvan ez így szervezettel mint a máv meg volán és társai. Oké tudom nem mindenkinek lehet jogsija meg ugye pénz, azokat tényleg sajnálom, mert nem ezt érdemlik.
febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Justinianus ***** válasza:
Bárcsak sok ilyen lenne...
febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!