Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vidékről Budapestre busszal...

Vidékről Budapestre busszal vagy vonattal érdemesebb menni? ~200 km táv. Busszal 1 átszállás lenne, míg vonattal igaz 0. Több lenn...

Figyelt kérdés

Tehát folytatva a fentieket, nem tudom manapság milyenek a máv szerelvényei. Telefontölési lehetőség, Wi-Fi, kényelem, stb.

A Volánbusznál tudom, hogy a távolsági buszok kényelmesek(ha nem valami credot indítanak, bár ilyen távra kétlem), fűtöttek, és van USB, wifit nem tudom.

Vonattal 2 óra 30 perc lenne az út, míg busszal 4 óra. De inkább ülök 4 órát, mint fűtetlen, ezer éves vonaton.

Most az ár nem lényeg, a fent felsoroltak annál inkább.



jan. 6. 00:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Én a vonatot sokkal jobban szeretem, IC-n van minden ami kell és kényelmes is.
jan. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, ezt tényleg embere válogatja. Én Budapesten belül is inkább ketszer szállok át villamosok és metrók között, minthogy kevesebb időt de buszon kelljen töltenem. Ha meg ennyi órás útról beszélünk, abszolút a vonatra szavazok. Még egy kényelmetlenebb vonaton is könnyebb rejtvényt fejteni, olvasni, filmet nézni akármi, mint a világ legkényelmesebb buszán. Én legalábbis így vagyok vele.
jan. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Te is bedőlsz a médiában, facebookon keringő baromságoknak hogy csak 1000 éves fűtetlen vonatok vannak magyarországon?

Az intercityik jók. Érdemes velük utazni. Soha nem mennék busszal ilyen távra, pláne nem dupla annyi ideig.

jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként ha nem lenne titok, hogy pontosan honnan hová utazol, akkor még azt is meg tudnánk mondani, hogy pontosan milyen vonat közlekedik az adott viszonylaton.

De saját magamból kiindulva, ezerszer inkább utaznék 4 órát egy BZ-n, mint bármilyen távolsági buszon. Teljesen átlagos testalkatú ember vagyok (se nem vékony se nem túlsúlyos, vállam se túl széles), de ezeken a buszokon nagyon max akkor elfogadható az utazási élmény, ha nem ül melletted senki. Az ülések legtöbbször nagyon keskenyek, lábtér sem nagyon van. Sokféle távolsági buszon utaztam, de én személy szerint 1-2 óránál hosszabb útra csak végszükség esetén vállalnám be, azaz ha nincs alternatíva vonattal. A vonaton sokkal szélesebbek az ülések, nagyobb a lábtér, és talán ami a legfontosabb, úgy összességében nagyobb a tér. Van WC is, ami hosszú úton nem egy hátrány. A fűtetlen vonattól nem nagyon kell tartani, életemben egyszer tapasztaltam, azt is egy 7 kocsis vonat egyetlen egy kocsijában, de értelemszerűen onnan el lehetett ülni a többibe. Szóval kb semmilyen érv nem szól a busz mellett ilyen hosszú úton.

jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Még akkor is a vonat, ha busszal nem kell átszállni, vonattal meg igen.

Így viszont minden kétséget kizáróan vonat!

jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Sokkal jobb a vonat!

Egyébként melyik viszonylaton utaznál?

Akkor meg tudnám mondani hogy milyen szerelvény közlekedik.

jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk Pécsről mennék - ezt a vonalat ismerem - akkor sem mennék busszal ha piros hó esik. Még a személyvonat is jobb mint az ic.
jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Ha számít, hogy mikorra érsz be, akkor busz. Gondolom, az átszállásnál van lehetőséged vécére menni. A busz menetrendje nagyjából kiszámítható, vonatnál az sem biztos, hogy egyáltalán eljutsz a célállomásra. A wifi általában nem működik; ha igen, akkor használhatatlanul lassú.
jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Justinianus ***** válasza:
80%
Menjél csak busszal, gyors, pontos, kényelmes. :)
jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor vonat lesz. Miskolcról fogok menni Budapest legközelebbi pontjához onnantól meg már busszal eljutok amerre kell.
jan. 6. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!