Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonaton a kalóznál is lehet...

A vonaton a kalóznál is lehet jegyet venni?

Figyelt kérdés
Ha valaki jegy nélkűl kisérli meg az utazást akkor a kalóz mért szálíttya le a vonatról ha elvileg a kalóz is árul jegyett. nem velem esett meg hanem egy külföli utassal az intercity-in de csodálkoztam
jan. 10. 18:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Kalauz csak büntetéssel adhat. Ma már mindenhol van automata. És ha nincs elromolva, akkor venni kell ott.
jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kalóz: tengeri rabló

Kalauz: menetjegyellenőr

jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Kalauz=jegyvizsgáló (legalábbis MÁV szskzsargonbsn).

A kalóznál akkor lehet cenni jegyet, ha a felszállás helyén nincs nyitva pénztárés automsta sem található.

De a csendes óceánon az életeddel fizetsz a kalóznál.

jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan helyen szálltam fel ahol volt egyébként jegykiadás, mondtam a kallernek, hogy nincs jegyem, adott egyet cca. 3000 forint pótdíj megfizetése mellett. Mondjuk az is igaz, hogy leszállítani nem tudott volna, mert egy megállót mentem a vonattal (Vác - Budapest).
jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs jegyed, az első lépés, hogy felajánlja, hogy emelt áron (ha csak helyjegy kell +500 Ft, ha menetjegy [is] kell +2500 Ft a jegy árán felül) jegyet válthatsz nála. Ha ezt megtagadod akkor már a menetjegy ára + 8000 Ft-ról állít ki csekket. Ha ezt is megtagadod leszállít a vonatról a következő megállónál.
jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Vonaton elvileg nem, de HÉV-en minden esetben tudsz venni jegyet a vonaton.
jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Szolnok mellett Törökszentmiklóson pl nincs automata jegypénztár meg reggel hattól este 17 ig van kb.

Veszek a kalauztól simán.

jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Lehet venni a kalauznál is (igen, kalauz, nem kalóz), csak az ő gépe a legjobb szándéka ellenére sem ad ki jegyet pótdíj nélkül, jó eséllyel csak kápéval tudsz fizetni, és nem lesz visszajárója.
jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy vannak azért pozitív esetek is. Velem volt egyszer, hogy városban tényleg futva értem el a vonatot, ahogy felléptem 10 másodpercen belül indultunk is.

Aztán jött a kalauz mondtam neki, hogy hát rohannom kellett, de szerintem látta is rajtam, hogy csupa víz vagyok, aztán mondta, hogy hát hivatalosan csak pótdíjjal adhatna ki így jegyet, mert ugye itt van jegykiadás, de ha nekem jó, akkor ír egy jegyet úgy, hogy a város melletti falutól szól, mintha ott szálltam volna fel, szóval azt az 5km-es távot kellett csak pluszban kifizetnem.

Azért néha jók az ilyen pozitív esetek is.

jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Velem olyan is volt, hogy telefonról vettem jegyet, de elfelejtettem az állomásra menet, felszállás közben vettem az egy órával későbbire. Elfogadta. Amikor az app nem adott pótjegyet, pedig kellett volna, akkor is kiadta a pótjegyet felár nélkül. Egyszer volt hogy tényleg totál kiment a fejemből, akkor rá kellett tennie az 500 forintot, mert nem volt a közelben állomás, ahol nincs se pénztár, se automata, így nem tudta kikamuzni.
jan. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!