Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Húgomat megbüntették a buszon,...

Húgomat megbüntették a buszon, mert másfajta megyebérletet használt, mint ami megyében vagyunk, amit neki hibásan adtak ki, de nem vette észre. Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Ma reggel iskolába menet büntették meg 25600 ft-ra, miután kiderült, hogy Heves megye bérlete van Jász-Nagykun-Szolnok megyei helyett. A probléma az, hogy egyikünk se vette észre, ahogy kiadták neki megvétel után, szimplán összehajtotta és a vonalkódos részt használta (ami teljesen érthető a véleményem szerint).

A nyugta, amit adtak hozzá, már rég ki lett dobva, több, mint két hete történt a bérlet vásárlása és mivel nem figyelte ő sem, és aztán én sem, hogy más megyébe való bérletet adtak számára, így ki lett dobva.

A megyén kívül nem nagyon járkálunk, úgyhogy nem lehet azt mondani, hogy másutt vette, bőven a mi megyénken belül vagyunk, úgyhogy ilyen hiba nem történt.


A probléma az, amitől én tartok, hogy szimplán azt fogják mondani, amint panaszt teszünk, hogy mi hazudunk és fizessünk. Na már most a fentebb leírtakból kifolyólag értelemszerűen nem akarjuk, és nem is tudnánk, mert főleg így hónap vége felé közeledve nem nagyon maradt pénz, főleg nem annyi, amivel megbüntették.


Húgom elmondása szerint a bérlet minden alkalommal becsipogott és a sofőrök sosem tettek megjegyzést arra, hogy itt valami nem stimmel. Mindezt azonban hiába mondta el az ellenőrnek, annyit mondott, hogy tegyünk panaszt, ami meg fog történni, de jelen pillanatban még ez is megoldhatatlan (távolság).


Amíg nem jutunk el a panasztevésig, szeretném tudni, mire kell felkészülni, volt-e más hasonló helyzetben, vagy mire számítsak, reménykedhetem, vagy inkább adjam fel és törődjek bele?

Anyagilag elég rosszul állunk, úgyhogy az a pénz, ami emiatt - nagy eséllyel - lesz kidobva, nagyon nehéz helyzetet fog teremteni nekünk.



jan. 22. 08:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem valószínű, hogy bármit is tudtok már a büntetés ellen tenni, esetleg kérhettek részletfizetést. A ti dologotok meggyőződni arról, hogy amit kaptok az jó. Csak akkor és ott tudtok reklamálni, nem 2 hét múlva. Az meg, hogy eddig nem szóltak, gondolom azért volt, mert minden sofőr csak a dátumot nézte és nem a megyét. Lecsipogni meg lecsipog az ország bármelyik részén.
jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos ezzel nem tudtok mit csinálni, ezt a büntetést ki kell fizetni.

Ez kb. olyan, hogy ha a boltban gépsonkát kérsz, de véletlenül gyulai májast adnak helyette (ugyanolyan értékben), te nem veszed észre, kifizeted és hazaviszed, akkor utána már nem tudsz mit csinálni.

Ezt tanulópénznek kell felfogni, hogy legközelebb nagyon figyelni kell, hogy azt adják-e, amit kértetek.


Saját példa: megyei autópálya matricákat vettem 3 megyére. Én is ellenőriztem a nyugtákon, hogy azokra a megyékre kaptam-e, amelyikekre kértem. Ha netán rossz matricát kaptam volna, nem veszem észre és az egyik megyében megbüntetnének, én se tehetnék semmit.

jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálatos eset, de tényleg neki kellett volna ellenőriznie az adatokat, amikor megvette a bérletet, hogy minden stimmel-e rajta.
jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez bukó, de azért tegyetek panaszt.
jan. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat. A panaszt mindenképpen meg fogjuk tenni, ha másért nem, hát akkor azért, hogy talán figyelni fognak jobban és talán mással nem történik meg. A részletfizetést mindenképpen kérni fogjuk, mert egyben az tényleg túl nagy összeg lenne számunkra.
jan. 22. 08:53
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudtok mit csinálni sajnos. Én kombinált bérlet helyett kaptam sima villamosbérletet (Miskolc), ami ráadásul olcsóbb, de nekem a kombinált árában adták, nem is tűnt fel, csak mikor megbüntettek a buszon. Ki kellett fizetni, nekem a részletfizetést se engedték.
jan. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos most már semmit. Akkor kellett volna szólni, amikor megvettétek a bérletet. Most már nem tudjátok bizonyítani, hogy nem a ti hibátok.
jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Azzal nem tudtok mit tenni hogy rossz a bérlet, azt ott kellett volna jelezni, hogy rosszat kapott, "a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el". A büntetés ellen viszont tehettek panaszt azzal az indokkal, hogy a lecsipogás után a validátor érvényesnek jelezte a bérletet, pedig már ott ki kellett volna derüljön, hogy érvénytelen. Ez szerintem a bíróságon is megállha a helyét, ha a Volánbusz hajthatatlan és perre megy. Hiszen még ha tudta is, hogy rossz bérlete van és rosszindulatúan bepróbálkozott vele, a csipogáskor ki kellett volna szűrnie a gépnek.
jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Nyugodtan tegyetek panaszt, csak senkit nem fog érdekelni. A saját időtöket pocsékoljátok el vele. Fekete-fehéren le van írva, hogy az adatok valódiságának ellenőrzése a ti feladatotok, amikor átveszitek.
jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Nem azt fogják mondani, hogy hazudtok, hanem hogy az igazatokat nem tudjátok bizonyítani. Ők viszont tudják bizonyítani, hogy a húgod a konkrét járaton érvénytelen jeggyel utazott.

Én már nagyon régen vettem bérletet, szerepel manapság a nyugtán, hogy hová szóló bérletet vettél? Mert ha netán igen, akkor esetleg vissza tudják keresni, hogy a nyugtán mi szerepelt, és talán ott jól lett feltüntetve.

jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!