Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért elég az, hogy az emberek...

Miért elég az, hogy az emberek 99%-a csak a bérletszelvényt mutogatja önmagában az ellenőrnek?

Figyelt kérdés

Ugye a bérlet csak akkor érvényes, ha valamilyen igazolvánnyal együtt mutatod, és a rajtuk lévő szám megegyezik, így megakadályozva, hogy családtagok, haverok egy bérletet körbeadva utazgassanak.


Ezzel ellentétben azt látom, hogy az emberek 99%-a a mobiltok mögött vagy egyéb helyeken tartja a szelvényt, és semmiféle igazolványt nem mutat mellé, ráadásul soha az életben nem láttam még olyat, hogy bárkivel is elővetették volna az igazolványt, csak szépen lecsippantják a QR-kódot, zöld, és mennek tovább.

Az oké, hogy elég elavult, lassú, szemtornáztató módszer, hogy egyesével mindenkinek összehasonlítgassák a két számsort, mikor pl. érkezik egy nagy tömeg a metróhoz, vagy egy első ajtós buszon a sofőr elé, de elvileg ez lenne a szabály.


Csak azért kérdezem, mert nemrég megbüntetett az ellenőr amiatt, mert elírtam a szem.ig. számomat, és nem is vettem észre. Hetekig utazgattam így, nyilván senki nem vette észre az előbb írtak miatt, de most egy kihasználatlanabb járaton kiszúrták.

Nem a jogosságot vitatom, előfordul az ilyen, elfogadtam, kész, egyébként meg mondta normális módon a szabályokat, hogy ha bemegyek és tisztázom, vagy veszek új bérletet...stb., akkor nem kell 25 ezret fizetnem, csak 2 vagy 6 ezret.


Csak így elég baleknak érzem magam, mert én a szabálynak megfelelő módon a személyi igazolványommal együtt mutatom mindig, aztán lehet, hogy ha én is csak a szelvényt mutogatnám, akkor elő sem fordult volna ilyen szituáció.

A nótórikus bliccelőkről meg ne is beszéljünk, akiknek soha semmilyen bérlete nincs, és ordenáré balhékat, magyarázkodásokat képesek csapni, hogy éppen nekik mihez van joguk, az ellenőrnek meg mihez nem. De ezt inkább hagyjuk is, mert ez már totál más téma. Én nem vagyok ez a fajta, elrontottam, elismertem egy rossz szó nélkül, nem ilyen helyzetekben kellene alapvetően forradalmat csinálni, csak hát mint mindenhol, itt is az jár jól, aki nem a szabályok szerint játszik.



jan. 24. 18:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Mert csak.
jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
Jártál már a Deákon a metróval? Kb percenként 120 ember halad át.
jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Oké, de akiket a buszon direktben ellenőriznek, azoktól sem kérik el soha, szellősebb járatokon sem. Nem kell azonnal szélsőséges ellenpéldákkal jönni, mert messze nem csak Deákokból áll a város.


Emellett meg akkor sem tartom jó módszernek, hogy így csak azt büntetik, aki szabályosan próbál utazni, csak éppen benézett egy-két karaktert, aki meg nem, annak meg eleve esélye sincs a lebukásra. Jobb lenne akkor valami más módszer, de hát nyilván tudjuk, hogy ez az egész ósdi jegyrendszer egy vicc a BKK-nál, rég beléptetőkapuknak és elektronikus rendszernek kéne lennie már. És itt nem a busz oldalán QR-kódos beolvasós majomkodásra gondolok, mert az csak a régi primitív rendszer pofozgatása, semmi köze az elektronikus rendszerhez.

jan. 24. 19:25
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Mert az emberek nem ezzel bliccelnek, nem ezt kell ellenőrizni.
jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

De akkor eleve ne is ellenőrizzék, legyen olyan a bérlet is mint a napijegy, hogy önmagában is érvényes, nem kell hozzá igazolvány. Mondják ki, legyen egyértelmű.


De ez a magyaros, zavaros, okosba' megoldás, hogy van egy szabály, de azt nem ellenőrizzük, mert végrehajthatatlan, de persze nem módosítunk rajta, mert 78 óta így működik, oszt' jóvanazúgy, nekem nem tetszik.

jan. 24. 19:55
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

Most akkor ellenőrizzék vagy ne ellenőrizzék?

És mi lenne ha nem írnád el az igazolványszámod? 8 karaktert azért nem annyira nehéz.

jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

Az igazolványszámot nem ő írja rá, ha pénztárban veszi a bérletet (hanem az alkalmazott)


Amúgy teljesen jogos a témafelvetés. Mindenki csak a szelvényt mutogatja az elsőajtós járatokon is. Noha a szabályzat szerint önmagában nem érvényes.

jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem azon van a hangsúly, hogy elírtam-e, elismertem, elfogadtam, kész. Amúgy meg aki használt már BKK automatát, tudja, hogy milyen okádék szar az érintőképernyője.


Inkább az a vicc, hogy egy totál balek voltam, valószínűleg az ellenőr is jót röhögött magában, hogy ezer éve nem fogott már ilyen idiótát, aki képes szabályos módon az igazolványát is a bérlet mellé rakni, mert a nagy többség szabálytalanul is bármiféle büntetés veszélye nélkül utazgathat.


Itt inkább az a gond, hogy a nagy büdös budapesti proletár polgárnak hatalmas öntudata van, és evidenciaként kezeli, hogy neki mindenhez joga van, nem fogják őt mindenféle igazolványokkal zaklatni, ha neki az állandóan kezében lévő telefontokban kényelmes tárolni a bérletét.

jan. 24. 23:23
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem el szokták kérni az esetek kb. felében. Úgy van az igazolványtokomban a bérletem, hogy vele együtt látszik a diákom, és igenis kérik, hogy fordítsam meg, hadd nézzék meg a matricát is.
jan. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, Te debil vagy kicsit...?
jan. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!