Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A balaton partján mikor és...

A balaton partján mikor és hol járt utoljára gőzös?

Figyelt kérdés

Az állomás(ok) érdekelne, illetve esetleg a gép típusa meg nagyjából pontos évszám.

És nem, nem a 90es évek és a 009, illetve a 247es által húzott menetrendszerinti gőzvontatású személyvonatokra gondoltam:)

Hanem az 1984es és azelőtti szénfüstös hétköznapokra!



jan. 27. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Nyaranta szokott közlekedni az északi parton a nosztalgiajárat gőzmozdonnyal.
jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

"És nem, nem a 90es évek és a 009, illetve a 247es által húzott menetrendszerinti gőzvontatású személyvonatokra gondoltam:)

Hanem az 1984es és azelőtti szénfüstös hétköznapokra!"


Innentől kezdve teljesen értelmetlen is a kérdésed. A fő kérdést könnyű megválaszolni, hiszen 2023 nyarán járt arra utoljára gőzös. A te mindenféle homályos definícióidnak (azaz hogy mi számít neked "szénfüstös hétköznapoknak") meg honnan tudjuk, hogy mi felel meg?

jan. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

[link]

az index fórumon többre mész, ott vannak szakik akik biztosan tudják óra percre pontosan.

Látod itt még a kérdést sem értette meg az 1-2. :D

jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
#3 Ha olyan nagyra vagy magaddal, kérlek értelmezd már nekünk, tudatlanoknak, hogy pontosan mit akart kérdezni a kérdező ebben a zavaros valamiben, amit ideírt!
jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A lepontozóktó is várom a magyarázatot: szerintetek pontosan mit akar megtudni a kérdező, mire kíváncsi?
jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"És nem, nem a 90es évek és a 009, illetve a 247es által húzott menetrendszerinti gőzvontatású személyvonatokra gondoltam:)"


Akkor a 2000-es, vagy 2010-es években közlekedő gőzösök számítanak nálad?

Csak olyan gőzösök számítanak, amik nem a 424,247 vagy 424,009?

Csak a nem menetrend szerinti vonatok élén közlekedő gőzösök számítanak?

Vagy a menetrend szerintiek csak akkor számítanak, ha nem a 424,009 vagy 424,247 húzta őket?


"Hanem az 1984es és azelőtti szénfüstös hétköznapokra!"

Akkor csak hétköznap közlekedő gőzvontatású vonat érdekel? Hétvégi nem?

Vagy úgy érted, hogy mikor még minden nap volt gőzös? Vagy amikor egy napon belül minden vonat gőzös volt?

A déli vagy az északi part érdekel?

A balaton az nem tudom, micsoda. Esetleg: Balaton.

jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kérdésben a Balaton partján még az aktív gőzös üzem idelyére gondoltam (szerintem eléggé egyértelmű volt, mivel a 009 és a 247 nosztalgiaüzemű mozdonyok a 90es évek óta már egészen biztosan. Nyílván nem a mostani menetrendszerinti gőzvontatásúra gondoltam mert az is mint nosztalgiaüzemi szolgálat a mozdonynak, hanem amikor még rendesen nélkülözhetetlen vonóerőnek számítottak a fordába)
jan. 28. 23:15
 8/9 A kérdező kommentje:
*idejére
jan. 28. 23:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Lefordítom, mert látom, az eddigi válaszadók felfogókéoességét meghaladja.

Mikor szűnt meg a menetrendszerinti gőzvontatás a Balatonnál

jan. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!