Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Úgy tudom Március 1-től a...

Úgy tudom Március 1-től a Pest Vármegye bérlet érvényes lesz Budapesten, a BKV-n is. Szerintetek hogy fogja fenntartani magát a BKV?

Figyelt kérdés

Miért venne ezután bárki Budapest bérletet? Ugyanannyiba kerül, később is minimális lesz az árkülönbség és a Pest Vármegye bérlet sokkal több helyre érvényes.

Én pl. havonta 1-2-szer megyek ki a Fővárosból, az agglomerációban lakó ismerőseimhez. Miért ne vennék inkább Vármegye bérletet.

Ráadásul úgy tudom többet fog fizetni a BKV a Volánnak, MÁVnak.

Nem értem hogy nem fognak csődbe menni. Azt értem hogy lesznek rabszolga munkások a Fülöpök szigetéről, de az üzemanyag és az üzemeltetés alapból hatalmas költség.



jan. 30. 09:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kiegészítés 10-hez: Főleg ha a vármegye napijegyet is elfogadják (erről egyelőre nem volt szó a cikkekben), akkor azt is jól eldugják majd és a túláratott napijegyük fogják mutogatni a turistáknak az automata főképernyőjén.
jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
Nyílván az összes ország-/megyebérlet intézkedés arról szól, hogy tönkretegyék a közlekedési vállalatokat.
jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12 miért is?

1. A helyközi bérletek (amik most megszűnnek) mindig is túlárazottak voltak a jegyekhez képest. Csak akkor érte meg ha minden munkanap utaztál oda-vissza. Ezért akinek nem fizette a munkáltató a napi munkába járáshoz is inkább jegyet vett.

2. Lehet, hogy egy utas kevesebbet fizet, viszont az olcsó utazás lehetősége drasztikusan megnöveli az utasszámot, így összességében növekszik a bevétel. A jármű közel ugyanannyit fogyaszt tele mint üresen, tehát ha megtöltik olcsó bérletesekkel jobban járnak, mintha alig lézengenek rajta jegyekkel. Ezáltal az autós forgalom is csökken, főleg ha még tovább emelkedik az üzemanyag ára. Mindenki nyer.

3. A vármegye- és országbérlet bevételéből akkor is kap a BKK, ha soha nem használod rajta. Ez főleg az országbérlet esetében jelentős, mert lehet, hogy te csak Hajdú-Bihar és Csongrád között ingázol, nem is érinted Budapestet, még az agglomerációs kék buszok és a HÉV-ek közelébe se kerülsz, mégis kap részesedést az országbérletből. Egy ilyen megállapodás után szerintem sorban fognak csatlakozni a vidéki közlekedési társaságok is, valószínűleg Debrecen lesz az első, Szeged a második, Miskolc a harmadik.

jan. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13: Ez a cukormáz, ami igaz is lenne, ha szakmai kérdés lenne a dolog. De ez politika. Gyakorlatilag állami/kormányzati kézbe kerül a BKK legnagyobb bevételi forrása. Innentől kezdve még inkább zsarolható a főváros, visszatartható a pénz, erre propagandát lehet építeni stb stb.
jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Idővel eldől kinek van igaza.
jan. 30. 12:48
 16/18 anonim ***** válasza:
27%

Érdekesek vagytok ti Butapesti népek... ha drága a bérlet azabaj, ha olcsó a bérlet azabaj, ha mindenhova jó a bérlet azabaj... nektek soha semmi nem jó! A metrószerelvényeknél is ez volt. Új metrót akartatok. Az oroszok küldtek új metrót. Butapestiek: de hát ezek újat, mi nem ilyent akartunk, miért nem a régi, 50 éves szerelvényeket küldték vissza?

Butapestiek: Fel kell újítani a lánchidat. Felújították, Butapestiek: Miért lett felújítva!??!?!?!

stb.

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

😂

jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16: :-D Sokan vagyunk. Ennyi embernek nem lehet megfelelni. Nehezítő tényező hogy a kormány, ellenzék, multik, kisvállalkozók, nem bejelentettek, állami szférában dolgozók, nagy és kis emberek, együttesen kilopjuk a közös kassza 99%-át. Nekem ebből annyi jutott, hogy általánosban elloptam az iskolából egy jack kábelt, meg valami hivatalból egy tollat. A kábel még megvan, a tollal nem udom mi lett.
jan. 30. 15:45
 18/18 anonim ***** válasza:
16: Egyszerűen normálisan és reálisan gondolkodó emberek beszélgetését láthatjuk! Én sem akarnék magam ellen beszélni drágább dupla bérlettel, de ennek csak úgy lenne értelme.
jan. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!