Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Újpest központtól nyugatiig...

Újpest központtól nyugatiig metróval menve melyik oldalt kell felszállni a járműre?

Figyelt kérdés
Eddig egyszer utaztam csak metróval, sikeresen el is tévedtem mert smdmi nem volt kiírva, nem tudtam melyik oldalon kell felszállni. Itt is érvényes a jobb kéz szabály? Ha légvonalba tudom melyik irányba megyek akkor ha céllal szembe állok jobb kézre lesz a nekem kellő metró? Vagy honnan tudjam ha nincs kiírva és nincs időm kérdezősködni?

febr. 1. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rég jártam arra, de elég jól ki van írva minden.
febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Jobbra igen.
febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Újpest-központ a metró végállomása, tehát elég nehéz rossz irányba felszállni.
febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
MINDIG ki van írva!
febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Minden ki van írva, te valami űrlény lehetsz, ha ennyire nem veszed észre.
febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen űrlény vagyok! Viccet félretéve köszönöm mindenkinek! Ha ki van rendesen táblázva akkor csak nem veszek el a ködben. Remélem.
febr. 1. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában a végállomások vannak kiírva.

Tehát esetedben, hogy "Kőbánya-Kispest felé".

Visszafelé értelemszerűen "Újpest-központ felé"


Annyi, hogy a belsőbb állomások (pl. a Nyugati) középperonosak, azaz ott a lépcsőt nem tudod elrontani, viszont lent figyelned kell, hogy jó irányba szállj fel.

A kintebbi állomások oldalperonosak, ott már a lépcsőnél figyelned kell, mert lent már nem tudsz átmenni a másik oldalra.

febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!