Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A kétkocsis villamosokon az...

A kétkocsis villamosokon az első vagy a hátsó kocsiba szerettek jobban szállni?

Figyelt kérdés

febr. 5. 06:04
A kérdező szavazást indított:
Az elsőbe.
A hátsóba.
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik közelebb lesz az úticélomhoz leszálláskor.
febr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol kevesebben vannak. Mivel a döntő többség úgy gondolkozik, ahogy az 1-es, általában lehet tudni, melyikben vannak jóval kevesebben.
febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Én is úgy gondolkodom, mint az első: amelyik közelebb lesz az úticélomhoz leszálláskor. Mivel nem mindenki ugyanott száll le és nem mindenki ugyanarra indul tovább leszállás után, ez nem fog jelentős különbséget okozni a két kocsi telítettségében.
febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 Főleg ha tömött a villamos, akkor jó eséllyel minél többen vagyunk, ezzel a mentalitással annál egyenletesebb lesz az eloszlás, mert mindenki máshol száll le meg nem ugyanarra megy. (Ellenpélda nyilván, ha egy villamossal csúcsidőben mindenki gyakorlatilag a metróhoz megy. De akkor sem mindegy, hogy melyik megállónál melyik átszálláshoz.)


Meg van még egy másik dolog: Tátrán pl. inkább oda szeretek szállni, ahol a villamos végén a nem tudom milyen szekrény fölött le tudom rakni a sok táskámat, ha éppen sok táskával megyek, vagy akár oda is fel lehet ülni.

febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De talán a legkonkrétabb válasz, amivel #2 is egybecseng: az ember általában nem elejét vagy hátulját preferálja a járműnek, hanem azt, ami az adott szituációban az ő kényelmét leginkább kiszolgálja. Ha az egyik fele tömött, akkor nyilván inkább többet sétálok leszállás után, minthogy heringként utazzak. Ha meg van hely mozogni, inkább az amúgy is utazásra szánt időben lövöm be magam a megfelelő ajtóhoz, nem leszállás után sétálok többet, elpazarolva 1-2 percet, meg kerülgetve a többi leszállót-felszállót a peronon.
febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsi Kalandozó


Ó, dehogynem.



Évtizedekig utaztam jóval kisebb tömegben, kényelmesebben, mint a környezetem, mert nem a leszálláshoz tájoltam magam.

Most nem használok tömegközlekedést, de kívülről is jól látni ezt.


Simán 1-es villamos első kocsija hering, második már szellősebb, harmadikban csak ülnek.


2-es metró, Örs felé, a legnagyobb délutáni csúcsforgalomban is csak az első 2 kocsi van kitömve, leghátul konkrétan le tudsz ülni a Stadionoknál, de talán a Keletinél is.


Elővárosi vonat, Fecske inga, leghátsó kocsiban már állnak, hátulról harmadikban 50% ülőhelykihasználtság sincs.


Általában lehet tudni, hogy a forgalmasabb megállóknál hol a kijárat és akkor abba a vagonba, járműrészbe nem jó szállni.

febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általában megyek a legelőre.

Hiszen a villamos is előre megy, nem hátra.

febr. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

„Általában megyek a legelőre.”

Legelőre? Oda e tehenek járnak legelni.

febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi köze a hova szállásomnak a kocsi hanyadikságához, vagy hogy melyik irányba hagyom el majd a megállót. Legvalószínűbb szempont, hogy tudom, melyik részen szoktak lenni kevesebben. Ha pl. Tátrára gondoltál, akkor ott egyetlen olyan ülés van, amiben hajlandó vagyok ülni, az pedig a második kocsiban fog előre nézni, az elsőben háttal van. Viszont ha napsütéses nyári idő van, akkor felülírja, hogy melyik oldalt süti a Nap, és akkor inkább háttal, minthogy odasüssön a Nap. Dupla ICS-ben az első kocsi ötödik ajtaja második felének lépcsőjén volt a helyem, ott volt a legnagyobb nyugi, mert a vezetőfülke irányából nem akart leszállni senki, aki felszálló meg már odáig eljött, az azért, mert a következő kocsiba igyekezett. Összes többi ajtóban folyamatosan le-föl kellett volna szállni, ha visszaférsz egyáltalán. Dupla UV-ben? mondjuk, 30/31-esen? Az ember felmérte felszállás előtt, melyikben tűnnek kevésbé veszélyesnek az arcok. Így is volt, hogy kivont konyhakéssel rohangáltak rajta egymás után a cigányok a Dzsumbuj szakaszon. Fogason oda-vissza az alsóbb kocsi felső végében a kilátásosabb oldalra ülök. Eléggé a megszokásaim rabja vagyok.
febr. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!