Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pécs és Sopron között már...

Pécs és Sopron között már nincs közvetlen busz járat? Vagy nem is lesz?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikkben, hogy elvileg megszűnt lehet, de nem tudom ez azóta érvényes-e vagy mi lesz vele a terv a jövőben

febr. 7. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt ilyen? Tömegek utaztak Pécs és Sopron között busszal?
febr. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írnak erről, hogy a covid alatt szűnt meg a közvetlen busz- és vonatjárat is.

febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eléggé felszámolták a hosszú távú közvetlen buszkapcsolatokat, mondván menjen a nép vonattal.

Azelőtt pl. volt Győr-Szeged közvetlen buszjárat is. Nem Bp-en keresztül ment, hanem Dunaföldvárnál kelt át a Dunán. Szerintem már az sincs meg.

febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A vonat is olyan innen, hogy az sincs közvetlen😅
febr. 8. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A vonat általában nem közvetlen a Duna két oldalán fekvő települések között. Sajnos a Covid alatt sok közvetlen buszjárat szűnt meg, amiket azóta sem indítottak újra. Én inkább vonatozom, nekem nem gond, de a gyereket az ember inkább felülteti a közvetlen buszra, aztán egy másik rokon leszedi, minthogy átszállásos vonatkozásra küldje.
febr. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
A covidnak ehhez semmi köze. Egyesült a MÁV és a Volánbusz egy vállalatcsoportban és nem túl nagy vehemenciával , de a maradék párhuzamosságok egy részét is megszüntették.
febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: Mégis a Covid alatt, a járvány alatti kihasználatlanságra hivatkozva szűnt meg több közvetlen kapcsolat, amiket elfelejtettek visszaállítani a Covid után.
febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt naponta egy vonatpár, ami Pécs és Sopron között közlekedett a Pécs-Szombathely vonatok menetrendjébe illesztve, de már nincs, méghozzá azóta, amióta bevezették a napi 7 pár vonatot Pécs és Szombathely között, ami ha jól tudom, a 2020/2021-es menetrendváltáskor történt.


Ami a buszt illeti, nincs tudomásom róla, hogy volt-e valaha is közvetlen járat Pécs és Sopron között. Mivel Pécs és Szombathely között több járat is van, a menetidő és a távolság pedig elég nagy, a Volánbusz valószínűleg úgy gondolja, hogy aki Pécs és Sopron között akar utazni, mindenképp iktasson be egy szombathelyi átszállást. Végül is érthető, a Pécs-Szombathely táv is elég hosszú (több mint 250 km és 5 óra, ha nincs késés, volt szerencsém végigülni).

márc. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!