Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan vegyek jegyet Ljubljaná...

Hogyan vegyek jegyet Ljubljanába ha van országbérletem?

Figyelt kérdés

Üdv! Márciusban utaznék Ljubljanába a 246 CITADELLA intercity járattal. Van országbérletem, amit Őriszentpáterig (határig) tudok használni. Helyjegyet kötelező váltani. A határtól meg vegyek új menetjegyet új helyjeggyel?


Esetleg valaki utazott már ezzel és el tudná mondani, hogy vegyek rá jegyet?



febr. 15. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utazást teljesen el kell különítened a magyar és külföldi szakaszra.
febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan ahogy mondod. Menetjegyet az utolsó határon belüli állomástól. A kalauznak pedig mutass be mindent egyből
febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
És a nemzetközi vonatra ott szállj fel, ahonnan nemzetközi jegyed van.
febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez nemzetközi utazásnak minősül végig a magyarországi teljes szakaszon, ezért nem szabad úgy csinálni ahogy írod.

Mondjuk sokan megcsinálják és leszállnak az utolsó állmáson és azonnal vissza is szállnak hogy meglegyen az útmegszakítás.

febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi utazáshoz hivatalosan nem használható az országbérlet.


Elvileg csak úgy szabályos, ha Őriszentpéteren leszállsz és megvárod a következőt.

febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
4. Lehet, de az nem számít útmegszakításnak, ha ugyanazzal megy tovább.
febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szakítani az utazást a határon, odáig viszont belföldi vonattal is mehetsz, ha van. De mindenképp le kell ott szállni és egy másik nemzetközire vissza. Így, mivel ez útmegszakítás, a határig belföldi utazásnak minősül és használhatod az országbérletet, így elég a határtól jegyet venni. Ha nem szakítod meg, az elejétől fogva nemzetközi utazásnak minősül amire az országbérlet nem érvényes, a teljes útra jegyet kell váltani.
febr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Jézusom, ez a marhaság az útmegszakítással még mindig érvényes? Amúgy teljesen jogellenes belekötni, ha az út minden szakaszán fel tudsz mutatni érvényes jegyet.

Kb 20 éve én is csináltam ilyet, hogy nemzetközi vonattal jöttem Szlovákiából Komáromig vagy Hidasnémetiig, aztán ott vettem belföldi jegyet a pénztárnál ugyanarra a vonatra. A magyar kalauz aki látta hogy leszálltam, aztán visszaszálltam, morgolódott is hogy miért nincs nemzetközi jegyem, de szerintem nem tudott volna semmit tenni, mert mégis hogyan bizonyította volna be hogy Szlovákiából jöttem?

febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#2: "A kalauznak pedig mutass be mindent egyből" - Na ezt nehogy csináld. A magyar szakaszon csak az országbérletet és a helyjegyet mutasd a kalauznak.
febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8. Úgy látszik, igen. És még a fogalmát sem tudják. A leszállok, visszaszállok ugyanarra a vonatra, az nem útmegszakítás. Útmegszakítás, ha mondjuk Pestről Szegedre menet Kecskeméten sétálok egyet a városban és utána vonattal megyek tovább. A pontos eljárást nem tudom, de nyilván leszállás előtt a kalauznál kell szólni.


Ami viszont, ha végig van jegyem nem szólhatsz, abban tévedsz. a MÁV (törvényes) utazási feltételei másképpen rendelkeznek. Olyan nemzetközi vonatra, amit belföldi forgalomban igénybe lehet venni, belföldi célállomásig váltott jeggyel használható és a kedvezmények is igénybe vehetők. De az a feltételek szerint nem megengedett, hogy a folytatást a belföldi célállomástól tovább váltott jeggyel vegyed igénybe.

Pl. egy Bp.-Hegyeshalom-Bécs utazást úgy nem lehet letudni, hogy veszel Bp.-Hegyeshalom jegyet, és ugyanarra a vonatra Hegyeshalom-Bécset. Még teljes árut sem, nemhogy kedvezményest. Ez van.

febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!