Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan vegyek jegyet Ljubljaná...

Hogyan vegyek jegyet Ljubljanába ha van országbérletem?

Figyelt kérdés

Üdv! Márciusban utaznék Ljubljanába a 246 CITADELLA intercity járattal. Van országbérletem, amit Őriszentpáterig (határig) tudok használni. Helyjegyet kötelező váltani. A határtól meg vegyek új menetjegyet új helyjeggyel?


Esetleg valaki utazott már ezzel és el tudná mondani, hogy vegyek rá jegyet?



febr. 15. 18:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%

#10

#10

Na pont erre írtam hogy ez jogellenes MÁV-előírás. Ha én leszállok a vonatról Hegyeshalomban, onnantól azt csinálok amit akarok, ha úgy tetszik sétálhatok egyet a környéken, de ahhoz is jogom van hogy jegyet vegyek Ausztriába és véletlenül ugyanarra a vonatra szálljak vissza. A MÁV "utazási feltételei" nem korlátozhatják ilyen módon az alkotmányos jogodat a mozgásszabadsághoz. Pont.

febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, még igazad is lehet. De egy ekkora végről nehezen tudom elképzelni. Nem egy falusi kis vegyesbolt árul zárjegy nélküli páleszt a helyieknek, hanem a legnagyobb fuvaroztatóról van szó.

No meg az hogyan van, hogy elindulsz Pestről ma 8:00-kor, Hegyeshalom vagy 11:30 kor. Ott veszel jegyet Bécsig. Eddig rendben. De ha a jegyen tagnapi váltás szerepel, másodpercre pontosan, akkor az hogyan került hirtelen Hegyeshalomra?

febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
Ideje lenne, hogy a MÁV-START ezt az idióta, és ezek szerint lehet, hogy jogellenes szabályt törölje végre az utazási feltételekből.
febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Milyen alapjogot sérti? Melyik ptk. pontot sérti?
febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
14.-re és előzményeire! Komolyan kérdezem! Ha jogot sért a MÁV üzletszabályzata, akkor tessék szépen belinkelni melyik paragrafust sérti. Pirosat én is tudok nyomni.
febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!