Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Metrón miért egymás felé néz...

Metrón miért egymás felé néz az üléssor?

Figyelt kérdés

Miért nem előre néznek az ülések, ahogyan bármilyen más tömegközlekedési járművön?


Két dolog:


1) Rendkívül zavaró a velem szemben ülő idegen. Én nem őt akarom látni.


2) Ha nem őt nézem, akkor elnézek fölötte az ablakon, csakhogy a metróalagút tök sötét, ezért az ablak tükörként működik. Magamat és a mellettem ülőket látni benne legalább ugyanennyire zavaró.


Az utasok ehelyett a padlót vagy a telefonjukat nézik, mert máshová nem nagyon lehet már nézni anélkül, hogy össze ne akadjon valakivel az ember tekintete. Azt gondolom, hogy ez nem normális dolog, hogy az utas erre legyen kényszerítve.


Ha az üléssor előre nézne, akkor a belteret lehetne nézni legalább, ha már kint nincsen látnivaló.



febr. 19. 01:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Sokkal több helyet foglalna.
febr. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Praktikusabb a helykihasználás és a gyors kiszállás céljából.
febr. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Külföldön több helyen is utaztam már olyan metrón, ahol előrefelé néztek az ülések. Egyik sem érződött úgy, hogy rosszabb a helykihasználás vagy nehéz kiszállni.
febr. 19. 02:35
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Akkor költözz külföldre.
febr. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Mert ami odafelé előre néz, az visszaúton mind hátrafelé nézne.

Nem fognak csak emiatt hurokvágányokat kiépíteni a metrószakaszok végeire...


Illetve az utascsere is gyorsabb az oldalra szerelt padok esetében.


+az állóhely is több.


Próbálj meg egy tömött buszon leszállni és rájössz.

febr. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanazért amiért a villamosokon és a városi buszokon is vannak az ilyen "négyes" ülések.

Ha ennyire zavar, akkor ne ülj le a metrón. Úgyis max. 10-15 percet utazol rajta, annyit csak kibírsz állva is.

febr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

Én eleve nem ertem, városi tömegközlekedésen minek van ennyi ülés.

Metrón is elég lenne egyik oldalt, hogy az öregek/betegek/terhesek/gyerekesek leüljenek, sokkal kevesbé lenne tömegnyomor csúcsidőben.

febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

A metrókra ez a fajta elrendezés a jellemző. Jobb helykihasználás, könnyebb takarítani, egyszerűbb és gyorsabb az utascsere.

Próbálj meg egy utasokkal teli hévről, buszról leszállni. Ablaknál ülsz, a keskeny folyosó is teli. Előbb jelezned kell a külső oldalon ülőnek, hogy leszállnál. Ő valahogy megpróbál helyet fúrni az állók között. Esetleg több táskával felszerelkezve. Már állva előrébb vagy hátrább kell furakodnia, és te csak akkor tudsz rendesen felállni, oldalazva kibújni a székek közül.

Nem egyszerűbb, ha csak simán felállsz?

Takarítás: géppel sokkal egyszerűbb végigmenni. Az ülések alá teljesen be tudnak nyúlni. Ha keresztben lennének ülések, a kefefej be sem férne a lábak közé.

febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

"Én nem őt akarom látni."

"Magamat és a mellettem ülőket látni benne legalább ugyanennyire zavaró."


Hát, irigylem a problémáidat. Vegyél autót, nem kötelező metrózni.

febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

"Rendkívül zavaró a velem szemben ülő idegen. Én nem őt akarom látni."


Súlyos pszichológiai problémákkal illene szakemberhez fordulni.

febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!