Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozdonyvezető 2024?

Baltaarcúu kérdése:

Mozdonyvezető 2024?

Figyelt kérdés

Milyen manapság mozdonyt vezetni a Mávnál?

Kezdőként mennyit adnak?Gondolom munkarend összevissza,rendszertelen életmód...

Megéri csinálni?



febr. 19. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a munkakört csak úgy lehet csinálni, ha fanatikus az ember. Család, szabadidő nem igazán van. Szabadság, előre megbeszélt időpontokban vehető ki. Nem úgy, hogy egy héttel korábban bejelented, hogy jövő héten nyaralni mész. Közösségi emberkéknek hátrány, hogy nincs kivel csacsogni. Egyébként szép munkakör, ha az emberi oldalát és a MÁV elavultságát nem nézzük.
febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

"Gondolom munkarend összevissza,rendszertelen életmód..."

Miért mit vársz? Hogy a bioritmusodhoz igazítsák a menetrendet?

Vagyunk pár100ezren az országban akik hasonlóan vacak munkarendben dolgozunk.

Ha nem tudod vállalni, akkor el kell menni fix munkarendbe.


"Megéri csinálni?"

Hol?

febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Itthon....
febr. 20. 13:01
 4/7 anonim válasza:
56%

Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor ezt valóban szeretni kell, és hivatásként kell erre a “munkára” tekinteni.

A fizetés meg nagyon nézőpont kérdése, kinek mi a jó fizetés ilyen munkakörülmény/munkarendért cserébe.

Maga a mozdonyvezetés gyönyörű, szép szakma, de a gépek javának az állapota kritikán aluli. A vezénylések össze-vissza, hol éjszaka, hol nappal.


Én ezek ellenére is imádom, szeretem csinálni. Szinte mindig jó kedvvel megyek. :)

Ha a pénz miatt jönnél, nagyon gyorsan felejtsd el, mert ez NEM A TE SZAKMÁD!!!!

febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Én a vizsgarendszert és a cég hozzáállását ehhez említem meg. Aki puskázva átmegy, nem kérdezik hogyan, örülnek neki, megtapsolják. De hiába tud az ember valamennyit, ha nem jön össze, a cég megkérdezi, mért nem sikerült... Cége válogatja, de a "személyszállító" elbocsátja az embert, visszafizetteti a kötbért és vissza sem veszi ilyen munkakörbe az embert. Máshol se kell sokra számítani, talán annyi, hogy a "munkagépesek" új tanfolyamra engedik a munkavállalót, persze új szerződéssel, a kötbér meg had gyűljön... Ez így nyilván jól van.
febr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most már felejtős.

14-én hivatalos levélben kijött, hogy létszámstop van!

márc. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

5ös, ez nem teljesen igaz, én ismerek olyat, akinek 8 évvel ezelőtt nem sikerült, de mostanában még a létszámstop előtt visszavették.


De mint az előző kommentben írtam, most már semmilyen lehetőség nincs a létszámstop miatt.

A magánvasutak meg jó ideje nem indítanak képzést, így azt is el lehet felejteni sajnos.

márc. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!