Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meg fogja a MÁV-Start szüntetn...

Meg fogja a MÁV-Start szüntetni ezt a korlátozást a márciustól életbe lépő új rendszernek megfelelően?

Figyelt kérdés
Márciustól a vármegye- és országbérletek / 24 órás jegyek érvényesek lesznek Budapesten belül az IC-kre is helyjegy váltása nélkül. Ennek megfelelően meg fogják azokat a korlátozásokat szüntetni, ami szerint egyes IC-k (pl. a pécsi) Budapesten belül kifelé csak felszállás, befelé csak leszállás céljából állnak meg?

febr. 22. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Helyjegyet valószínűleg továbbra sem lehet ezekre a szakaszokra venni, ha erre gondolsz.
febr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Alapesetben nem lenne rossz ha ez lenne, mert akkor vonnattal is elérhetővé válna a Keleti Kelenföldről, ahogy a Nyugati (helyett Kőbánya-Kispest, de szinte minden onnan induló vonat megáll ott) is. De így hogy a metróra is jó lesz a vármegyebérlet, fölösleges, a metró 3 percenként jár, nem óránként mint az IC-k.
febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem arra gondol.


Jó kérdés! :D

20 év vasúti szolgálat után simán el tudom képzelni hogy megmarad ez a baromság.

Mondjuk én nem szoktam vele foglalkozni. Konkrétan a pécsi ic-kre fel szoktam lépni Kelenföldön. Amúgyis akkora kavalkád van hogy nem látja a jv hogyha valaki felugrik. Ha meg igen, hát akkor általában nem foglalkoznak vele.

Kifelé meg Kelenföld után szokott elkezdeni dolgozni, úgyhogy nem fog büntetni.

febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1: Nyilván nem akarna senki 990 forintért helyjegyet venni egy 999 forintos jegy mellé. Nem erre gondoltam, mivel a jegy/bérlet helyjegy nélkül is érvényes lesz, hanem arra, hogy egyáltalán fel lehessen szállni, jelenleg pl. a pécsi IC-k Kelenföldön "csak leszállás/felszállás céljából" korlátozással állnak meg.
febr. 22. 09:13
 5/12 A kérdező kommentje:
#2: A bérletek érvényesek lesznek a BKK járatokon, viszont a vármegye24 és ország24 jegyek nem, azoknál jól jöhet ez a lehetőség.
febr. 22. 09:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy nemcsak az országos/megyei jegyek-bérletek, hanem a Budapest Bérlet is érvényes lesz IC-n. Ez eddig nem volt egyértelmű nekem, de így még többen tudják használni, bár nem valószínű, hogy sokan fognak ezentúl Budapest Bérletet venni.
febr. 22. 09:56
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Akik kizárólag Budapesten belül mozognak azoknak még mindig megéri a BB, pont ezért csökken az ára, hogy megérje. De aki egy hónapban egyszer kiutazik az agglomerációba és onnan vissza annak már jobban megéri a vármegyebérlet, aki meg az agglomerációból ingázik be annak maga a kánaán az új rendszer, mi járunk a legjobban, mert eddig vagy dupla bérlet kellett, vagy vonatokkal utazni Budapesten, ami kicsit korlátozta az elérhető területet, bár én meg tudtam oldani úgy, hogy Kelenföld->KöKi->Nyugati és onnan 2 metrómegállónyi séta munkába, de metróval kényelmesebb lesz jövő péntektől.
febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

#4: A korlátozás célja nem az, hogy ne szálljanak fel vagy le az emberek, hanem hogy ne vegyék el a helyet a helyi utasok a távolsági utasoktól. Azt senki nem tudja megakadályozni, hogy a Keleti-Sárbogárd jeggyel és helyjeggyel valaki leszálljon Kelenföldön, ellenben elég drága a jegy ahhoz, hogy ne tegyen így, ha a Keletiből Kelenföldre akar utazni. A felszállás kicsit más, de hasonló (ugye már azelőtt meg kellene venni a Kelenföld-Keleti jegyet, hogy mondjuk Sárbogárdról elinduljon a vonat - nem túl életszerű). Így e korlátozás megszüntetése szerintem nem indokolt.

Megjegyzendő, hogy ez a korlátozás a jegyvásárlásnál kezdődik, vagyis nem lehet Keleti-Kelenföld jegyet venni ezekre a vonatokra, és ez a legfontosabb. Ebből a szempontból a BKK-bérlettel, napijeggyel felszállók, leszállók nem okoznak problémát.

febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8: Egy Kelenföldön felszálló utas nem veszi el a helyet senkitől, mert a távolsági utasok már a vonaton ülnek. Kifelé menet pedig a Keletiben felszálló utasoknál a helyjegyes távolsági utasoknak van előjoguk leülni, a bérletesek csak a maradék helyekre ülhetnek le. Ha kapható is lenne Keleti-Kelenföld IC jegy, nem hiszem, hogy bárki meg foja venni, előre váltva 1110, aznap 1440 forintért, amikor 999-ért megkapja a megye24 béretet, ami szintén jó rá, meg még egy csomó másra is.
febr. 22. 11:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Ennek a szabálynak túl sok értelme már nem lesz március 1-től.

A távolsági utasokat biztosan nem fogják zavarni az esetlegesen az ic-t választók kelenföld és keleti között, mert a mammerek a kerekes kocsijaikkal már amúgyis Érden elkezdenek pakolni és odacsődülnek az ajtókhoz, úgyhogy aki Kelenföldon szeretne leszállni annak ezeken is át kell hámoznia magát.

febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!