Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha veszek 1 jegyet hol látom,...

Ha veszek 1 jegyet hol látom, hogy vonathoz kötött vagy sem?

Figyelt kérdés

Budapest keletiből a mai napra szeretnék vásárolni egy teljesárú jegyet gyorsvonati részre.

A pontos vonatot nem tudom, ezért olyan jegyet szeretnék, ami a mai napra jó.


Megvenném esetleg délután 2től de ha azt nem érem el felszállhatok vele a 3, 4, 5 , 6 órásira. Úgy tudom van ilyen opció, viszont beírtam az elvira alkalmazásba és adott ki ajánlatot 3410 Ft-ért amin ez áll:


X nem vonathoz kötött

(pipa) visszaváltható

X helyfoglalást nem tartalmaz


Itt most az X mit tartalmaz a nem vonathoz kötöttnél? Nekem pont az kellene hogy teljesüljön az a feltétel, hogy nem vonathoz kötött, ergo amit elérek azzal menni


Viszont a helyfoglalást nem tartalmaz az is "X" aminek pipa kellene hogy legyen, mivel nem tartalmaz. Tehát nála az "X" azt jelenti, hogy teljesül? miszerint nem vonathoz kötött és helyfoglalást sem tartalmaz .

Ez kellene nekem is. Csak nem látom azt hogy du2től meddig érvényes az új elvirán. Lehet hogy csak a vásárlást követően mutatja?


febr. 22. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyjegy és az okosjegy vonathoz kötött. A menetjegy nem. Az érvényességi ideje a távolságtól függ.
febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A máv appban sikerült megvennem.

ott mutatja az érvényességet is az új elvirán nem.

febr. 22. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:
A jegy.mav.hu-n egyrészt az ajánlatoknál lehet megnézni (van egy kis nyíl, azzal lehet lenyitni), másrészt a jegyvásárlásnál az "Utasok és jegyek" résznél a pontozott vonal alatt szintén van egy kis nyíl, ott is jelzi, hogy vonathoz kötött-e, meg az érvényességet is kiírja.
febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a szabály, a normál menetjegyek nem vonathoz kötöttek, az érvényességi idején belül (100 km alatt 4 óra, felette 24 óra) bármelyik vonatra jók. A helyjegyek vonathoz kötöttek, de ha lekésnéd elegendő csak helyjegyet venni a későbbi vonatra, a menetjegy érvényes marad. Az okosjegyek viszont teljes egészében vonathoz kötöttek, ha lekésed buktad.
febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4:

Az okosjegyet tudom, azt aznap már nem is lehet venni.

Az teljesen ki volt lőve, mivel nem tudtam fixen melyik vonatot érem el.


Csak azt nem tudtam, hogy ha 14 órásira veszem meg, az jó e az összes többire, vagy ha esetleg elérem a 13 órásit.

De megoldódott, köszönöm

febr. 22. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!