Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Budapest Bérlet helyett...

Ha Budapest Bérlet helyett Pest vármegye nevű bérletet veszek márciusra akkor Bp és Pest megyében is utazhatok volán/MÁV/BKK?

Figyelt kérdés
Tehát ha márciusban megveszem a Pest vármegye bérletet akkor amíg érvényes tehát 1 hónapig tudok utazni plusz díjak nélkül egész Pest megyében és Budapesten is bármilyen Volán Buszon, bármilyen másodosztályú vonaton és BKK járművön? És nem kkell külön Budapest bérletet venni Budapest területére? És valóban jó Pest megyében távolsági buszokra és másodosztályú vonatra Budapesten kívül? Tehát oda se kell jegyet vennem? Olvastam a cikkeket erről, csak nem egyértelmű, azért kérdezem.

febr. 23. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen
febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Annyi kivétellel, hogy IC-n még helyjegy váltásával sem utazhatsz, kivéve a fővároson belül, oda helyjegy sem kell. (Egyébként csak Cegléd és Nagykőrös a megyén belüli IC-megállóhely, de a szegedi IC-ken van helyjegy nélkül használható szakasz, vagyis csak a Tokaj/Nyírség/Kraszna/Latorca IC-knél kell erre figyelned, ezek állnak még meg Cegléden a Napfény IC-ken kívül).

Országbérlet mellé váltható helyjegy, ez ugyanúgy érvényes lesz a BKK járataira.

febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Igen


A BKK honlapján jól le van írva és még táblázat is van hozzá. Ha érdekel ezen a linken ránézhetsz:

[link]

febr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem vettem meg. Sajnos nem vagyok rá jogosult.
márc. 5. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!