Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az éves Budapest bérlet...

Az éves Budapest bérlet átruházható más személyre, ha bemegyünk egy ügyintéző irodába?

Figyelt kérdés
Átírják a személyi számot? Egyik helyen azt olvasom, igény másik helyen azt, hogy nem. Ti mit tudtok erről?

febr. 23. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó helyen kell olvasni: [link]

"A bérlet más személyre nem ruházható át. Abban az esetben, ha a bérlet megsérült vagy az igazolvány száma változott, kezelési díj ellenében azonos típusú és érvényességű új bérletre cseréljük a kijelölt helyen."

febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Fel nem foghatom, hogy miért hazudod azt, hogy bárhol is azt olvastad, hogy igen.
febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt olvastam. Nem tudom, mi a különbség az arckép nélküli és a másik bérlet között, amit az első válaszoló írt.

febr. 23. 16:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Az arckép nélküli bérlet lényeg pont az, hogy átruházható. Talán már nem a legtalálóbb neve van, még azokból az időkből maradhatott meg, amikor a bérletre tényleg kellett arckép.

Például ilyen: [link]

febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De azon sincs arckép, amit az első válaszoló linkelt. Ezért nem tudom, hogy átruházható e... Mert az első válaszoló linkjében valóban az van írva, hogy nem, de az én linkemben meg az, hogy igen.
febr. 23. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy már nem a legtalálóbb név, de az átruházható bérlet neve az az arckép nélküli bérlet, ez is van ráírva.
febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert az arckép nélkülit nem szó szerint kell értelmezni, de ezt leírta az egyik előtted válaszoló is. Angolul amúgy transferable annual Budapest-pass. Azt hiszem ezen nincs mit részletezni.

A sima éves bérlet nem ruházható át. Pont ezen ok miatt jóval olcsóbb is, mint az átruházható éves bérlet, amit amúgy (és itt idézek az általad linkelt oldalról) "csak állami vagy önkormányzati költségvetési szervek, ezen költségvetési szervek kizárólagos vagy többségi tulajdonában lévő gazdasági társaságok, valamint kizárólagos vagy többségi állami, illetve önkormányzati tulajdonban lévő gazdasági társaságok" vásárolhatnak meg. Ebből valamelyik igaz rád?

febr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, nem ez a válasz a kérdésedre, de nekem 10+ év alatt még soha nem nézték meg, hogy a bérletemen szereplő személyi igazolvány szám az én igazolványom száma-e?
febr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!