Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Március 1-től elég a Pest...

Március 1-től elég a Pest vármegyebérletet vennem BKV-ra? (diák)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Március 1-től elég a Pest vármegyebérletet vennem, ha BKV-zni szeretnék? (diák) Ennek az ára 945 ft havonta. Eddig a BKV oktatásit vettem 3450 ft-ért.


Köszönöm a választ!



febr. 24. 11:54
 1/5 anonim válasza:
21%

Pest vármegye és Budapest főváros területén használható utazásra a következők szerint:


a MÁV-START Zrt. helyjegy (felár) nélkül igénybe vehető vasúti közszolgáltatásában a 2. osztályon,

a MÁV-HÉV Zrt. járatain a Budapest közigazgatási határán kívüli szakaszokon,

a budapesti agglomerációs (környéki, „kék”) autóbuszjáratok Budapest közigazgatási határán kívüli szakaszain,

a Volánbusz Zrt. („sárga” buszok) és a Weekendbus Zrt. (Budapest–Csömör; Csömör–Pécel) helyközi autóbuszjáratain.

A bérlet az alábbi járatokon, vonalakon, vonalszakaszokon nem jogosít utazásra:


a MÁV-START Zrt. helyjegyköteles (feláras) vasúti közszolgáltatásban, és általában az 1. osztályon vagy prémium szakaszban az árkülönbözet megfizetése esetén sem,

a MÁV-HÉV Zrt. járatain a Budapest közigazgatási határán belüli szakaszokon, valamint a Budapesti agglomerációs (környéki) autóbuszjáratok Budapest közigazgatási határán belüli szakaszain,

a helyi (városi) járatokon.

febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt én is olvastam, de nem láttam benne a BKV-t megemlítve, pedig arról volt szó, hogy március 1-től BKV bérlet helyett elég a Pest vármegyebérlet is
febr. 24. 12:07
 3/5 anonim válasza:
100%
Több másik oldal is azt írja, hogy a BKV elfogadja a vármegyebérletet is.
febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Milyen járatokon érvényes a Pest Vármegyebérlet Budapesten Pest vármegyében?

2024. március 1-jétől a Pest vármegyebérlet érvényes a vonatokon, héveken, metrókon, villamosokon, helyközi és helyi buszokon (trolibuszokon). A Pest vármegyebérlettel, amennyiben csak Budapest határain belül utazol, az InterCity vonatokat is igénybe veheted (helyjegy váltása nélkül), de Budapest területén kívül a helyjegyköteles vonatokat még helyjegy váltásával sem.

febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es által leírtak a most érvényesek. Március 1.-től lép életbe az új tarifarendszer, onnantól a BKK, MÁV, MÁV-HÉV és a Volánbusz valamennyi járatán érvényes lesz egész Pest vármegyén belül, kivéve az IC vonatokat.
febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!