Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV miért nem írja ki...

A MÁV miért nem írja ki egyértelműen, hogy melyik vonat hova megy?

Figyelt kérdés
Éppen átszállásra készültem Szombathelyen, ahol az egyik vágányon több vonat is volt. El volt választva jobb meg bal fele. Amelyik vonat nekem kellett, az a bal vágányra volt kiírva, mivel a célom felé az a vonat vezetett. Fel is szálltam a vonatra, ahova ki volt írva a cél állomásom, nem volt gond. Na de mikor elindult a vonat ment visszafele. Marha ideges lettem, hiszen bal oldalt szálltam fel és nem jobb oldalt. Ez nem az első eset, amikor szivat a MÁV a téves kiírásokkal. Miért lehet ez? Mi a teendő ebben a helyzetben?

febr. 26. 13:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Felszállás előtt körbe kell nézni alaposan. Ha meg bizonytalan vagy (főleg egy végállomáson) ott a kalauz és lehet tőle kérdezni. Nekem még sose okozott gondot a megfelelő vonatra felszállás.
febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát, lehet túlságosan a kiírást néztem, ez a második eset már, hogy megszivattak a táblák.
febr. 26. 13:48
 3/22 A kérdező kommentje:
Kalauzzal akkor tudtam már csak kommunikálni, mikor a vonaton voltam, ő kedves és jófej volt velem. Általában az összes egyébként az
febr. 26. 13:49
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha rajtad kívül mindenki másnak sikerült a megfelelő vonatot megtalálni talán nem a MÁV a hibás.
febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Persze megértem, hogy az ott dolgozók is emberek, ők is hibáznak, csak ez viszonylag sok időt elvitt a napomból
febr. 26. 13:50
 6/22 A kérdező kommentje:
#4 fogalmam sincs mindenkinek sikerült-e, ezt látod nem tudom
febr. 26. 13:50
 7/22 A kérdező kommentje:
Nyílván én is jobban megnézhettem volna...
febr. 26. 13:50
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a peron hosszában kell nézni a balt - jobbot!

Hanem úgy van hogy kijössz az állomás épületből és úgy, hogy mögötted van az épület, onnan nézve bal - jobb.

De a térkép mutatja is:

[link]

Ahogy mész az aluljáróban, és mögötted van az épület, úgy balra a bal, jobbra a jobb.

Ha ezeket cseréled fel, akkor persze hogy a másik irányba mész.

febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt tudni, melyik irányba fog menni a vonat. De pont Szh. - en jelölve is van a jobb és bal a kiírásnál és az aluljáróban is. Máskor inkább kérdezz meg egy utast, biztos, ami biztos.
febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
3%
A MÁV-nak az utastájékoztatás megoldhatatlan feladat, mindennapos dolog náluk az ilyesmi.
febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!