Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megszüntette a MÁV az 50%-os...

Megszüntette a MÁV az 50%-os jegyárat a levelezős diákoknak?

Figyelt kérdés
98-as születésű vagyok; 2023 októberében betöltöttem a 25-öt. Olvastam, hogy "március 1-től új időszámítás a közösségi közlekedésben". De ez nekem azt jelenti, hogy nem tudok már levelezős diákként 50%-os jegyet venni az Egyetem és a lakóhelyem között? Most próbáltam volna, de nem engedi a MÁV app...

márc. 1. 18:26
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam... remek, mondhatom...


"Ha már elmúltam 25 éves, akkor nem jár a kedvezmény diákigazolvány ellenében sem?


Azok, akik már betöltötték a 25. életévüket, már diákigazolvánnyal együtt sem utazhatnak félárú menetjeggyel. Fontos azonban, hogy a nappali vagy esti diákigazolvánnyal rendelkezők továbbra is jogosultak a kedvezményes bérletekkel való utazásra."

márc. 1. 18:30
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem a levelezősöknek szüntette meg, hanem a 25 év velettieknek. És nem a MÁV hanem Lázár.
márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Oké, a Lázár, de a levelezősöknek szüntette meg. Eddig levelezősként lehetett 50%-os jegyet venni kortól függetlenül. Most már nem lehet...
márc. 1. 18:52
 4/36 anonim ***** válasza:
68%

Önmagában diákjegy szűnt meg. 14 év alatt ingyenes, 14-25 évig félárú, afelett teljesárú.

Nyilván kellemetlen pont kicsúszni ebből, de a diákok között valószínűleg kisebbségben vagy azzal, hogy neked drágább lett mostantól az utazás.

Talán a napijegyekkel nyerhetsz valamit, de nem biztos.

márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

25 év felett viszont a nappalis és az estis diákok vehetnek havi országbérletet, ami kb. 3-4 db sima 50%-os jegy árának felel meg, a levelezős viszont nem vehet havi országbérletet...


Pontosan emiatt legalább a levelezősöknek miért nem hagyták meg az Egyetem és a lakóhely közötti 50%-os jegyváltást? Vagy akkor a levelezősök is miért nem vehetnek 25 év felett havi országbérletet?


Ez az egész rohadtul nem fair!

márc. 1. 20:21
 6/36 anonim ***** válasza:
69%
Van helyette Magyarország24 napijegy. A legtöbb levelezős utazásnál még az 50%-os jegynél is jobban jársz vele. Kivéve ha Budapest az egyik pont, akkor tényleg nem jobb. De ha csak átutazol rajta egyértelműen jobban jársz.
márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Budapesten van az Egyetem és 5000 forint lenne a Magyarország24. Szóval nekem közel sem éri meg sajnos. Eddig oda-vissza megúsztam 1400-1500 Ft-ból, most oda-vissza 2800-3000 Ft lesz…
márc. 1. 21:43
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

4, én levelezőn tanulok egyetemen, a csoporttársaim között nincs 25 év alatti...

Jellemzően azok tanulnak levelezőn, akik teljes állásban dolgoznak, és az adójukból most még MAri néni Boródri kutyája is ingyen utazik, csak éppen a mi kedvezményünk közben megszűnt.


Nekem Zeg-Bp között eddig kb 5e volt IC-n, helyjeggyel, ez most több, mint a duplája lesz, mert 5e a Mo24, és ugye péntek reggel megyek, szombat du jövök, kettő kell... Plusz ha normális helyet akarok, két helyjegy, meg IC pótjegy.

márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és szép csendben 2022 nyarán megváltoztatták az oktatási igazolvány-rendeletet is, a szakképző suliban estin tanulók levelezős diákot kapnak. Most beszéltem ismerőssel, fogalma nem volt róla, hogy a gyereke diákja nem estis...
márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%
Ha ilyen közel van akkor valószínűleg a vármegye24 is elég lesz, ami csak 999 Ft. Tehát 400-500 Ft-al jobban jársz.
márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!