Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mitől égett le és gyulladt ki...

Mitől égett le és gyulladt ki a 117 223 bz?

Figyelt kérdés
Valaki tudna több információt adni? Neten túlélőkről + hasonlókról semmi infót nem találtam. Annyit találtam hogy Vámospércsen sült ropogósra

márc. 5. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
A katasztrofálisan rossz műszaki állapota miatt. Ez evidens, hiszen a Bz-k ezer évesek, rég selejtezni kellett volna őket, ráadásul a MÁV-nál karbantartás sincs, mert még tűzoltásra (ezt most átvitt értelemben értem) sincs elég ember.
márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Én voltam, bocsi
márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még Vámospércs előtt kigyulladt, de a mozdonyvezető eloltotta és átszállított mindenkit a másik motorkocsiba ami elöl volt. Két motor közlekedett együtt. Aztán Vámospércsen újra lángra kapott. Próbálták eloltani, de nem sikerült, úgyhogy a másik Bz-t leakasztotta a mv és arrébb ment vele hogy ne terjedjenek rá át alángok és hívták a tűzoltókat.


Hogy mitől égett le? Ház attól hogy kigyulladt és em tudták időben eloltani :D

Hogy mitől gyulladt ki? Jó kérdés... Bz-t így égni még nem láttam. Általában a kipufogóra csepegő gázolaj szokott füstölni és esetleg kis lánggal ég, de el is alszik hamar és nem terjed így át az utastérre. Nagyon nagy tűz esetén is kontrollálható volt eddig 1-2 porral oltóval.


1-eshez meg annyit hogy mikor láttál Bz motorkocsit így égni? És BKV buszt? Naugye... buszok kb havi redszerességgel égnek a város kellős közepén. Ehhez képest 10-20 évente egy Bz semmiség. Ennyiért igazán nem kéne azonnal leszedni a MÁV-ról a keresztvizet. Tekintve, hogy sem a karbantartásukos, sem az üzemeltetésükhöz nincs is köze a MÁV-nak.

márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%
#3 A BKV-buszok szintén a rossz műszaki állapotuk miatt égnek, de egyrészt a kérdés nem erről szól, másrészt ez a MÁV-ot nem menti fel.
márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!