Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jól értem, hogy a vármegyebérl...

Jól értem, hogy a vármegyebérlet ára azonos minden megyében? Ugyanannyiba kerül Nógrádban, mint Bács-Kiskunban?

Figyelt kérdés
A megyék területe között elég nagy a szórás.

márc. 8. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen
márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Justinianus ***** válasza:
49%
Ráadásul az ország nem két megyéből áll... :)
márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Igen, elég buta a rendszer így a megyés megoldással. Sok helyen a nagyobb városok környékéről akik bejárnak a városba nem elég egy vármegye bérlet, mert ott a megyehatár. Én 2 km-re lakom a megyénk határától...

De az egészségügyi rendszert sem lett volna szabad a megyehatárokhoz igazítani. 6km-re van egy nagy kórház, de az már másik megye, úgyhogy a 39 km-re lévő ügyeletre kell mennünk ha van valami.

márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
#3: Ügyeletre, és sürgős esetben bárhova mehetsz. Engem is elláttak egy közeli sztk-ban, de mivel a lakcímem másik megyében van, mondták, hogy kontrollra már a lakcímem szerinti megyébe kell mennem.
márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valahol meg kellett húzni a határt, bár az árazás tényleg eltérhetne az alapján, hogy mennyi járatra érvényes. Nógrádban (bár nem ismerem) aligha van egyáltalán annyi járat, akkora területi lefedettséggel mint Borsodban, így előbbi lehetne olcsóbb. A legtöbben így is jól jártak az új rendszerrel, bár az 5 és 10 km-es bérlet maradhatott volna annak a kevés embernek aki nem. A nagyobbakat megtartani tényleg nem volt értelme, mert ott már jobban jársz az országbérlettel (még ha árban van is olcsóbb, annyival többet tud az országbérlet, hogy 10 fölött már megérje inkább azt választani).
márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es... nyilván nem fogok artériás vérzéssel 40km-t autózni. Azért ennyire hülyének ne nézd a másikat!
márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3,6: Ügyeletről volt szó, oda súlyos esetben megy az ember. Én nem ügyeletre, normál rendelésre mentem, elsőre megvizsgáltak, elláttak, de mondták hogy a továbbiakban (kontrollra) már ne oda menjek.
márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!