Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a pontos szabály a 20"...

Mi a pontos szabály a 20" kerékpárszállításra vonaton?

Figyelt kérdés

20" kerekű összecsukható kerékpárt összecsukott állapotban lehet a kerékpárszállító kocsiban díjmentesen szállítani?

A hivatalos honlapot alaposan átolvastam és úgy vélem hogy igen, de nem vagyok benne 100%-ban biztos. [link]



márc. 20. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég egyértelmű a leírás. 20"-os, összecsukható, akkor összecsukott állapotban díjmentes a szállítása a jármű utasterében _is_, tehát nem csak a kerékpárszállító kocsiban, szakaszban vagy többcélű térben.
márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt a leírás. Ennél egyértelműbb nem is lehet.

De azért bemásolom, nehogy kattintanod kelljen:


16"-20" között

Összecsukható kerékpár összecsukott állapotban

Díjmentes

Minden vonaton

A jármű utasterében is szállítható, kézipoggyászként (a többi utast nem akadályozva és szennyezésre alkalmas részeit becsomagolva)


16"-20" között

Nem összecsukható kerékpár és összecsukható kerékpár nem összecsukott állapotban

Kerékpárjegy vagy -bérlet

(kerékpárhelyjegy-köteles vonaton kerékpárhelyjegy is)

piktogramok valamelyikével megjelölt vonaton

A kerékpárszállító kocsiban, szakaszban vagy többcélú térben szállítható.

Kerékpáros piktogrammal nem megjelölt vonaton csak az első-utolsó peronon

márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az egyik kalauz állítása és a hivatalos oldalon írtak nem eggyeztek, szerinte csak az ülések alatt lehet szállítani díjmentesen.


2# Be linkeltem ugyanezt és írtam hogy alaposan átolvastam.

márc. 20. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!