Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vannak itt esetleg kalauz?

Vannak itt esetleg kalauz?

Figyelt kérdés
Egy kérdésem lenne, ha mondjuk 7percem van átszállni a vonatra és nincs időm jegyet venni az adott vonalra, akkor a kalauznál lehet e esetleg?
ápr. 3. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ugyanis az alkalmazásban is megveheted, nem muszáj a kasszánál vagy automatánál.
ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs bankkártyám, se mobilnetem.
ápr. 3. 17:55
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok kalauz, de csak akkor lehet, ha a felszállás (jelen esetben átszállás) helyén nincsen (működő) jegyautomata vagy jegypénztár.

Az átszállás nem szolgálhat kifogásként, mivel megveheted a teljes utazásra szóló jegyet már az első vonatra szállás helyén is, ha pedig ott nincsen jegyvásárlási lehetőség, akkor az átszállás ELŐTT igénybe vett vonat kalauzától meg tudod venni a teljes útra szóló jegyet.

Ezen kívül megveheted online és a MÁV applikációban is.

ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

#3 vagyok.

Ha pedig nem vonattal érkezel az adott állomásra, akkor sajnos kénytelen vagy eggyel előbbi járatot választani, amivel lesz időd megvenni a jegyet, vagy pedig külön elmenni oda és megvenni a jegyet. Ilyenkor viszont figyelj, hogy az érvényességi ideje lefedje az utazás idejét!

ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Én nem mondom, hogy minden technológiai újításra rögtön rá kell repülni (én sem teszem, például a mobilos NFC fizetés számomra még most is tök idegen), de azért valamilyen szinten illene haladni a korral, továbbá nem várható el, hogy az idő is megálljon, mert valaki 40 évvel le van maradva. Lehet hülye példa, de például édesanyám 1 évvel van a nyugdíj előtt, vállalkozó, ráerőltetik a digitális számlázást. Neki tökéletes a kézzel írott nyugta is, de a világ halad előre és nem fogja érdekelni, hogy te foggal-körömmel harcolsz a modernizáció ellen.


Ergó, az nem kifogás, hogy neked nincs bankkártyád, meg mobilneted.

ápr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Igen , de csak felárral : az okot már előttem leírták.
ápr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Mikor megveszed a jegyet, végig kéred.


Tehát ha utazol Jásznekeresdről Kócsagpusztára így kéred a jegyet, Töhötömparti átszállással. És akkor nem kell az átszálló állomáson jegyet venni.


Ha először busszal mész, és onnan vonattal, akkor pedig a kalauznál felárasan tudsz venni (legalább 2 ezerrel drágább)

ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha végig csak vonattal utazol, célszerű a teljes útra megvenni a jegyet. Ha valamiért nem szeretnéd, akkor a kalauznál 1000 Ft-os pótdíj megfizetésével tudsz menetjegy-kiegészítést kérni.

Ha busszal indulsz, akkor nem tudod megvenni a jegyet a buszsofőrtől, ami jó a vonatra. Ez alól a vármegye24 és az ország24 napijegy kivétel, ezt meg lehet venni a buszon. Ha tényleg semmilyen módon nem tudod elővételben megváltani (akár ismerős megveszi papír formátumban, vagy e-jegyként és kinyomtatja), akkor a jegyvizsgálótól 2600 Ft pótdíj ellenében tudod megvenni a vonaton.

Egyébként egyetértek a #6-os válaszoló által leírtakkal. Édesanyám még csak a 40-es évei végén jár, szóval egyáltalán nem idős, viszont ellenzője volt az egész netbankos meg bankkártyás dolognak. Na most kb 2 éve már aktívan bankkártyát használ, ahol csak lehet, és netbankja is lett. Hidd el, nagyon sok előnyhöz tudsz jutni, ha van kártyád (pl ha rendelsz valamit, nincs utánvétkezelési díj, így akár a számlád vezetése és a kártyád hosszú távon még anyagilag is megéri). És a kézhez kapott fizudból is tudsz betenni pénzt a számládra akár bankfiókban akár befizetős ATM-eken keresztül.

ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
szia uram, én kalauz vagyok és megfogunk b#szni nagyon ha nem lesz jegyed
ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Vonatra vehetsz kombinált jegyet, ami jó mindkettőre, így átszálláshoz nem kell új jegy, egyet kapsz és az végig jó. Ha busz-vonat átszállás akkor vedd meg előre a jegyet, még az előző nap, akár máshol. Bármelyik pénztárban bármilyen viszonylatra vehetsz jegyet, egy Budapest-Debrecen utazásra simán vehetsz jegyet Győrben is.
ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!