Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megijedtek a hídon gyalogolva...

Megijedtek a hídon gyalogolva vagy biciklizve, ha mennek a villamosok?

Figyelt kérdés

Én őszintén mostanában gyakran, ha nem zárom ki őket a tudatomból.

Bemozdul, erősen rezeg a híd minden része, csörög is valami a korlátnál, esetleg rázkódást is érezni, recsegést is hallani. Oké, hogy tanultam fizikát, meg oké, hogy valamennyire az utcán, épületekben is érezni ezeket, de a hidakon nagyon durván...


ápr. 11. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban féltem olyankor, most már sokkal jobban félek attól, hogy valamelyik értéktárgyam a vízbe esik (pl.:telefon, szemüveg, kulcs, stb.) ezért mindig a járda korláttól távolabb eső felén próbálok sétálni.
ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem, mert nem a villamossínen sétálok.
ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nyilván én sem. 😆

De ijesztő, kellemetlen érzés, amikor mennek el, főleg amikor egyszerre 2 és általában baromi hangos is.

ápr. 11. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Pont a napokban tesztelték a Szabadság Hidat, hogy elbírja-e a nehezebb villamosokat. Nem tudom mi lett az eredmény, de nyilván azért csinálták, hogy biztonságos legyen ráengedni.
ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért ilyen tesztekről hallottam "rémhíreket".

A másik meg, ha megy a 2 CAF és nyeklik-nyaklik a híd, akkor nehéz hirtelen arra gondolni, hogy tesztelik a hidakat. Meg ha nem zárja ki az ember, érzésre is kellemetlen.

ápr. 11. 15:23
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Senki sem tehet róla, hogy te ennyire paranoid android vagy.
ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A hidakon mindig jobban dübörögtek a villamosok mint máshol. Szerintem aki olyan helyen él az már megszokta max annak lehet furcsa aki nem odavalósi.
ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sok a pro-kontra pletyka sok híd villamost elbíró képességéről, lehet ezért se tudom kizárni őket és úgy tényleg szörnyű, főleg a 2 CAF. Azok tényleg olyanok, mintha menten leszakadna.
ápr. 12. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Elbírja, persze... Csak majd leb_ssza a tükrét a szembe villamosnak, meg a Polski Fiatnál szélesebb kocsiknak, mert 30 centivel szélesebb, meg majd negyven helyett húszévente kell hidat felújítani és kétévente síneket cserélni.
ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A Szabadság hidat azért várjuk ki...

Bár tudtommal 25-30 évente kell felújítani egy hidat, például a korrózióvédelmi bevonat is meghal ennyi idő alatt. Legalábbis ilyesmiket mondanak, írnak MINDENHOL.


De valóban, akik ott voltak most a próbán is írták, hogy a CAF-tól hogy remeg a híd, pedig nagyon nehézre felkapolt CAF volt és épp gyorsult, másik híd nyeklik-nyaklik egy már 50-nel haladó, üres CAF alatt is.

ápr. 13. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!