Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Metrónál mi történik, ha...

Metrónál mi történik, ha rajta maradok a végállomás után?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy vezér nélküli metrókocsi, tehát a személyzet nem veszi észre, mert nincs. Ilyenkor a metro hova megy, mit fog látni a rajta maradt személy?

ápr. 13. 01:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
A remízt fogja látni, magyarul a "metró-garázst".
ápr. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszonylag ritkán, a kihúzóvágányokat gyakrabban.
ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, kezdd a 2-es metróval ami az Örs vezér tere felé megy!
ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

A "magától megy a metró vezető nélkül" egy süket mellébeszélés, mert van helyette egy csomó ajtónálló ember, aki ugyanúgy lesi, hogy tényleg nem zárt-e oda valakit a magától menő metró. A végállomáson nem tudsz benn maradni, mert arra külön ember van foglalkoztatva, aki kizavar mindenkit, addig a magától menő metró el se hagyja az utolsó állomást.

Amúgy normál metrókban semmi nem történik, a vezér csóválja legfeljebb a fejét, azt majd a benn maradt utas kiszáll két perc múlva a túloldalon. A kisföldalattin rendszeresen van egy-két japán turista a fordulóban, nem szoktak ezen rugózni a vezetők. K_rva anyázás akkor van, amikor a kocsiszínbe tartó, vagy egyéb vágányra fél napra félreálló járműből kell kikísérni az elaludt hajléktalant. A rögtön visszaforduló járműből nem feltétlen szoktak ezen vacakolni, mert csak felesleges kínlódás huzakodni velük. Bár embere válogatja.

ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kizavarják őket. Van erre ember a végállomásokon.
ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem zavarnak le a gorillák, ha netalán fent maradsz?
ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor a metro hova megy, mit fog látni a rajta maradt személy?"

Ilyenkor a metró átlép a Csillagkapun. A féregjáratot fogja látni a rajta maradt személy.

ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#1 Oda nem csak üzem végén mennek be a metrókocsik? Tényleg, üzem végén automatikusan parkolnak be a garázsba a szerelvények vagy olyankor már manuálisan viszik be őket?


#2 Én azt hittem, hogy ilyenkor a metrókocsi egy szervizjáraton keresztül visszajut a túloldali kezdőpontra és loopban folytatja a menetet, de akkor ezek szerint ez hülyeség.


Ismerősömtől olyat hallottam, hogy ilyenkor a metró bemegy az alagút végébe és megáll a vágány végén. Ott hibernálja magát, majd pár perc múlva feléled és megindul visszafelé. Tehát akkor a végállomás mögötti alagútban lényegében egy U alakban visszafordul a sín és azon kívül semmi különös nincsen ott?


"Próbáld ki, kezdd a 2-es metróval ami az Örs vezér tere felé megy!"


Félek, hogy elkapnak.


"Kizavarják őket. Van erre ember a végállomásokon."


Igen, ettől félek. De kik ők, hol vannak? Én egyedül jegyvizsgálókat szoktam látni, de ők a mozgólépcső előtti téren szoktak álldogálni, onnan nem látnak rá a metro belsejére. Meg mi van akkor, hogyha valaki az ablak mögött leguggol, hogy ne lássák kintről?


#7 Jaja, fejben körülbelül ilyesmi rejtély, aztán jön a valóság... :D

ápr. 13. 21:39
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

"Jaja, fejben körülbelül ilyesmi rejtély, aztán jön a valóság..."

Ööö, nem. Pont ezért ironizáltam rajta a Csillagkapuval, mert pont, hogy semmi különösen nagy rejtély nincs ebben, semmi nagy dolog nem történik.


"Én azt hittem, hogy ilyenkor a metrókocsi egy szervizjáraton keresztül visszajut a túloldali kezdőpontra és loopban folytatja a menetet, de akkor ezek szerint ez hülyeség."

Az nem kifejezés, hogy hülyeség.


"Tehát akkor a végállomás mögötti alagútban lényegében egy U alakban visszafordul a sín és azon kívül semmi különös nincsen ott?"

??? Nincsen semmiféle U-alak (amit ez alatt értesz, az mindenféle vasúti üzemnél hurokvágánynak hívják). Ún. csonkavágány vagy fejvégállomás van: a metró szerelvény elmegy az egyik vágányon annak a végéig, eközben keresztülhalad egy váltón. Ezután a váltót átállítják, így az már másik vágányra vezeti a vissza irányba elinduló metrót.

ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És ez miért jó, hogy így meg van bonyolítva? Ennyi erővel hurokvágányon is megállhat és x perc után továbbmegy a másik oldalon, ha jól értem az elvet. De akkor ezek szerint a lényeg az, hogy ott nincs semmi különös, csak egy sín. és az alagút oldala.
ápr. 13. 21:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!