Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kell-e a köztes megyére is...

Kell-e a köztes megyére is jegyet vagy bérletet vennem, ha ott nem áll meg a busz?

Figyelt kérdés
Konkrétan: pl. Budapest - Szekszárd expressz járattal megyek, ami Budapest után csak Szekszárdon áll meg. Kell-e a köztes Fejér megyére is jegyet vagy bérletet vennem (ahol nem áll meg a busz, csak áthalad), vagy elég a kiindulási Pest és az érkezési Tolna megyei?

ápr. 20. 00:35
A kérdező szavazást indított:
Igen, kell mind a 3 megyére.
Nem, elég a kiindulási és a cél megyére.
7 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Buszon a vármegyebérlet és a vármegye24 hosszabb út részbeni fedezésére nem használható. Vagy klasszikus jegy kell a teljes távra, vagy ország napijegy, amelyikkel jobban jársz - ha aznap vissza is mész a napijegy ilyen távnál általában jobb.
ápr. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez mennyire komoly ez a kérdés?
ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1: Ezt értem, jegy alatt a Vármegye24-re gondoltam, de nem ez volt a kérdés. Viszont több vármegyebérlet vagy vármegye24 napijegy lefedhet egy utazást, 4 megyét érintő utazásnál még nem éri meg az Ország24, csak 5 megyétől.

#2: Ezen én komolyan elgondolkodtam. Ha ugyanabba a megyébe menne vissza, közben akárhány megyét érinthetne, elég lenne 1 megyebérlet. Nem teljesen kidolgozott és következetes ez a rendszer.

ápr. 20. 16:16
 4/18 anonim ***** válasza:
Fura egy logikád van :D Nem akarod az egész utazásra kifizetni a jegyet és a rendszer a hülye. Értem :D
ápr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A Volánbusz díjszabása egyértelműen kijelenti, hogy a vármegyebérlet és a vármegye24 napijegy hosszabb utazás részbeni fedezésére nem használható fel.


4.1. pontban szerepel: "Nem érvényes a vármegyebérlet és az országbérlet:

[...]

A vármegyebérlet hosszabb út részbeni fedezésére nem vehető igénybe."


5.1. pontban szerepel: "A napijegyek hosszabb út részbeni fedezésére nem vehetők igénybe."


[link]

ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5: A múltkor úgy utaztam Budapestről Paksra, hogy 3 vármegye24 napijegyem volt (Pest, Tolna, Fejér), ezt mondtam is a sofőrnek, és le is csippantottam mind a 3-at. Ráadásul közvetlen busz volt, nem állt meg útközben sehol, ekkor jutott eszembe ez a kérdés.

Ezek szerint, ha ez is szabálytalan (én eddig úgy tudtam nem az), akkor hogyhogy felengedett a sofőr így?

ápr. 20. 21:44
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Egyszerűbb felengedni a bolondokat mint vitába bonyolódni velük. Ez a kérdés is ezt bizonyítja. Épeszű emberben fel sem merül olyen ostoba kérdés hogy csak az utazás egy részletéért fizessen. Az indulási és a célállomás között ki kell fizetni végig az utazást nem lehet kihagyni belőle részeket, megyéket. Az egy másik téma, hogy ezt hogyan lehet és kell szabályosan megtenni.
ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Justinianus ***** válasza:
100%

"A múltkor úgy utaztam Budapestről Paksra, hogy 3 vármegye24 napijegyem volt" "Ezek szerint, ha ez is szabálytalan"

Nem szabálytalan, épp ez a lényege a rendszernek: megveszed azokat a megyéket, amelyeken át utazol (akkor is, ha ott nem áll meg a busz - kivéve azt az esetet, ha a kiindulási és célállomás azonos megyében van).


A "hosszabb út részbeni fedezésé"-nek semmi köze e kérdéshez.

A gyengébbek kedvéért a hosszabb út részbeni fedezése vármegyebérlettel (vagy vármegye24 napijeggyel) azt az esetet jelenti, hogy pl. van egy vármegyebérletem Pest vármegyére, de én Budapestről Kecskemétre szeretnék menni, ami 10 km-re van Pest vármegye határától. Ebben az esetben nem elég az utolsó, Pest vármegyében található megállóhelytől Kecskemétig váltani egy jegyet a meglévő bérletemet kiegészítve, hanem a kiindulási állomástól Kecskemétig kell váltani egy jegyet.

ápr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsónak az értelmes hozzászólást.

Utolsó előtti: Köszönöm, hogy bolondnak, és nem épeszűnek tituláltál. Aki azonos megyében száll fel és le, az sem fizeti ki ilyen logika alapján a köztes megyében való utazást. Én ebből indultam ki a kérdés megfogalmazódásakor, de ezek szerint ez egy konkrét kivétel.

Általában: Amúgy ezek szerint abban továbbra sincs egyetértés, hogy több megyei jeggyel vagy bérlettel lefedezhető egy hosszabb utazás (én ezt evidensnek gondoltam), és utaztam is így a sofőr egyetértése mellett, ahogy írtam is). Meg fogom nézni részletesen a Volánbusz utazási feltételeiben és/vagy díjszabásban, és ha nem találok egyértelmű választ, akkor ez ügyben a Volánbusz ügyfélszolgálatához fogok fordulni, és ki fogom ide írni a válaszukat.

ápr. 22. 07:35
 10/18 anonim ***** válasza:

Ööö kérdező... te azt kérdezted, hogy az út egy részére kell-e jegyet venned. Azért ez komoly érv az oktatási rendszer átalakítása mellett. Hogy a fenébe gondoltad, hogy Százhalombattától Dunaföldrvárig nem veszel jegyet?

Ott hogyan megy a busz? Csak azért mert nem áll meg nem fogyaszt gázolajat? A sofőr is elmehet haza amig a busz átér a két megyehatár között, nem kell neki fizetni a bérét? Az utat sem használja a busz, mert lebegni fog felette, vagy átteleportál? Vagy hogy??

Igen, vannak olyan járatok az országban ahol nem lehet megoldani másképp két település összekötését mint úgy, hogy a busz vagy a vonat átmegy másik megyébe majd vissza, de azok speciális esetek, nem ilyenekre vonatkoznak mint Budapest - Szekszárd. (Tolna megyénél maradva, konkrétan a bonyhádi vasútállomás más megyében van mint Bonyhád maga :D)

A te logikád szerint ha lenne egy Felsőszölnök - Garbolc járat, akkor azt is meg lehetne úszni kér rövidke jeggyel...

Amúgy semmi értelme nincs ennek a gondolkodásnak, mert ha már két vármegyebérletet veszel, az már egy országbérlet ára, így inkább OB-t kell venni, és mehetsz amerre látsz.

ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!