Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tehetek abban a helyzetben...

Mit tehetek abban a helyzetben, amikor a busz külsején lévő QR kódot nem hajlandó leolvasni a Simple app olvasója?

Figyelt kérdés

A minap jártam így, a külső kód gyűrütt volt, és a bentit is csak sok megálló után, folyamatosan próbálkozva sikerült beolvasni. A telefonom korszerű, a kamerájának lencséje tiszta.


Amennyiben olyan helyzetbe kerülök, hogy egyáltalán nem tudom a telefonommal bemutatni az aktuális mintát a fenti miatt, akkor leszállít a sofőr?


ápr. 20. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fel se engedhetne, de mérlegeli a helyzetet, ha a bérlet kódját be tudod mutatni és azon látszik a lejárat és az igazolványszám akkor van, hogy felenged, de nem kötelessége. Ha Volánbusz vagy BKK busz volt, használd inkább a MÁV appot, abban is benne van az összes időalapú jegy és bérletfajta (napijegy, Budapest Bérlet, Vármegyebérlet, stb.) de nem kell a kódokkal tökölni és teljesen offline.
ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


BKK buszra szálltam, értem, amit írsz, de úgy érzem, hogy az nem az én hibám, ha nem olvasható a matrica. Az én hozzáadott értékem, hogy bérletet vásárolok, az övék pedig igazán lehetne az, hogy - joggal - érvényesíthetem.


A MÁV appban vásárolt bérletet csak fel kell mutatni a söfőröknek?

ápr. 21. 10:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg igen. Idővel a környéki járatokon (amik Budapest közigazgatási határán túl mennek) lesz olyan validátor ami a helyközi buszokon van, várhatóan szeptemberig, a BKK városi buszain nem tudni, hogy lesz-e hasonló, de logikus lépés lenne.
ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akadnak nekem is ötleteim (de ez nyilván teljesen mindegy), hogy tudna jobban működni a szolgáltatás, remélem fejlődni fog hamar, de egyelőre csak azt szeretném, hogy "stabilan" tudjak utazni a BKK buszain. Mióta feltettem a kérdésem, szerencsére nem találkoztam anomáliával, illetve előtte sem, de azért a magam részéről tényként kezelem, hogy nem korrekt az, hogy ha olvashatatlanok a matricák, és esetleg ezért az a retorzió, hogy nem utazhatok egy 9450 forintos pesti vármegye bérlettel.
ápr. 21. 22:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész rendszer kutyafuttában készült a covid járvány alatt a Volánbusz által, hogy ne a sofőrtől kelljen jegyet venni. Ebbe csatlakozott a BKK, meg az összes város. A Volánbusz hamarosan lecseréli, a MÁV rendszerébe fog csatlakozni, a bérletek a tesztalanyok, a gyerekbetegségeit javítják épp a rendszernek - bár ez is alapjaiban rossz, mert egy forgalmas vonalon szabályosan (azaz az igazolvány ellenőrzése mellett) lazán negyed óra a felszállási idő, de a leolvasó is túl lassú, mire eltűnik az előző pipája és újra lehet olvasni már két másik bérletet is leolvastak volna. Szóval van még mit csiszolni rajta, de idővel a jegyek is átköltöznek és akkor lehet majd busz-vonat kombinált utazásra is egy jegyet venni.
ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!