Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki szokott az interneten busz...

Ki szokott az interneten busz vagy vonatjegyet venni?Jobb ott mint a jegyautomatából?

Figyelt kérdés
Már gondoltam rá hogyha megveszem a jegyet a vonatra itthon veszem meg a jegyet és akkor nincs az hogy sorbanállás,elnyeli az automata a pénzt stb.De nem lehet,hogy még így is jobb hagyományosan megvenni a jegyet mint az interneten?Vagy az interneten jobb?

ápr. 22. 15:57
A kérdező szavazást indított:
Szoktam az interneten jegyet vásárolni
Nem szoktam az interneten jegyet vásárolni
26 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá hogy ha úgyis órákig a telefonom nyomkodom meg tudnám venni a jegyet is az interneten.És akkor nem kell korábban elindulnom a vonatkozó,nyomkodni az automatát,vagy működik vagy nem,ha nem lefényképezni hogy meg tudjam mutatni a kalauznak hogy nem kamuzok tényleg nem jó stb.
ápr. 22. 16:01
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
2024 van. Nyílván nem fogok papíralapú jeggyel bohóckodni, mint a boomerek.
ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Én nem.

Az elektronikus eszközök zavarérzékenyek, míg a papír az papír.

ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%
Én már csak online veszem. Előtte vettem automatából de annál ugyanúgy sorban kellett állni és egy idő után felfedezték a tolvajok meg a csövesek is és ott várakoztak a visszajáróra. Online meg gyorsan megveszem bárhol bármikor.
ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

A MÁV jegyeket évek óva online veszem, de nem a MÁV appon, hanem a web felületükön. Helyjegyes vonatokon még grafikusan ki is tudod választani, hogy hol szeretnél ülni, így nem fog egy félig üres vonaton betenni a tömeg mellé. Ráadásul még 5% kedvezményt is kapsz, ami nem nagy durranás, de azért megbecsülhető (főleg, hogy máshol ezért még kényelmi díjat is felszámolnak). Régen 10% volt a kedvezmény, de sajnos elvitte az infláció.

A hátrány, hogy mikor utast rögzítesz, az kicsit összezavaró, mert nem látod, hogy milyen kedvezményed van, amíg nem lépsz tovább a fizetésig, és ha valami rossz, akkor kezdheted előröl, de ez csak az elején lehet probléma.

Egyébként én gy látom, hogy a MÁV online jegyvásárlását egész szépen fejlesztik, más hasonló online rendszerekhez képest.

Én ajánlom, hogy használd, mert sokkal kényelmesebb.


#3 A papír meg elázik, elszakad, eltűnik stb.

ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én gy látom, hogy a MÁV online jegyvásárlását egész szépen fejlesztik, más hasonló online rendszerekhez képest.


Pont ma írtam nekik, hogy jó lenne valami figyelmeztetés, ha változás van a vonalon, ahova korábban jegyet vettem. Véletlenül vettem észre, hogy 40 perccel előbb kellene kimennem az állomásra, mert pótlóbusz van egy hétig... Amikor a jegyet vettem, még nem volt vágányzár erre az időszakra.

ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vonatjegy oké.A QR kódos buszjegy beolvasás, sokszor necces.
ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Az automata is elnyelheti a pénzedet, meg a netes felületen is előfordul, hogy a pénzt levonja, de jegyet nem ad. Ha van jegypénztár, ahol felszállsz, akkor mindenképpen ott érdemes jegyet venned. Ha nincs, akkor muszáj vállalni a kockázatot az automatával vagy online.
ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag telefonon veszek jegyet. Simple alkalmazással maximum akkor szívtam, ha nem volt térerő az adott megállóban/településen.


MÁV online felületén is pikk-pakk megvan a jegy. Az applikáció kalap szar, mindig kidob és elfelejti a jelszavam amit nem fogad el, és kell kérnem újat. Csak szenvedés, de a Webes felület is simán megy telóról.

ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

#6 Igen, nem mondom, hogy tökéletes minden, de sokat változott az évek folyamán. Én írtam nekik anno, hogy jó lenne egy grafikus felület, hogy én válasszam ki, hogy hol szeretnék ülni - akkor még nem volt -, és gondolom nem csak az én ötletem volt, mert tavaly behozták. Lehet csak véletlen, de érdemes írni nekik, mert lehet, hogy valóban hallgatnak az emberek véleményére.


#8 Automata esetén csak egy helyi dolgozót lehet hívni, de ha online nem kapsz jegyet, akkor felveheted velük a kapcsolatot, és megoldják, mert elég megmutatni nekik a tranzakciós bizonylatot. Ilyen még nem volt velem, de el tudom képzelni, hogy megesik.


#9 Ez nekem is feltűnt. Egyszer kipróbáltam az appot, és borzalmas. Arra jó, hogy megnézzem térképen, hogy merre jár a vonat, de jegyet venni ezerszer jobb a weboldalukon.

ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!