Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Ferihegyi vasútállomáson...

A Ferihegyi vasútállomáson van BKK jegyautómata? (200E buszhoz)

Figyelt kérdés

Még sosem utaztam azon az útvonalon amin most fogok, és még a Ferihegyi vasúton sem voltam még sosem.


Viszont a pesti buszsofőröktől rettegek...

Volt hogy direkt nem adott jegyet a sofőr és flegmázott is velem. (Akkor még nem is hallottam arról, hogy irodában/automatában lehet buszjegyet venni, nem idevalósi vagyok. Mi csak NFC-s kártyát használtunk otthon, amit online töltöttünk...)


Szóval mindenképp szeretném elkerülni a kontaktot a sofőrrel.


A Ferihegyi vasúttól fogok utazni a 200E busszal a reptérig. Ugye van automata ott a buszmegállóban vagy még a vasúton?

Ha nincs, meg tudom valahol venni esetleg online? (Iroda nem esik útba, Békés megyéből fogok érkezni a vasútig.)


A segítőkész válaszokat előre is köszönöm 🤗



2019. jan. 7. 13:12
 1/7 anonim válasza:
50%

Van. Sima, normál BKK jegy kell rá. A sofőrtől ne foss, sokan veszik tőle.


Ezt a járatot ismered? [link]

2019. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a választ :)

Szóval a 200E-hez nem is a 900 forintos jegy kell, hanem a 350-es? Ez jó hír.


Igen, ismerem a 100E-t, azzal akkor szoktam utazni, amikor jövök Békés megyébe. Viszont amikor megyek haza kifele, egyszerűbbnek bizonyosult az, ha nem megyek fel a keletiig, mert onnan kéne még menni az Astoria-ig, onnan meg 100E-vel a reptérre.

Helyette csak átszállok Szolnokon, majd leszállok a Ferihegyi vasúton. És akkor onnan pedig a reptérre 200E-vel.


Szóval ilyenkor amikor a reptér a cél, próbálom elkerülni a belvárost.

2019. jan. 7. 13:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért lesz ez az első alkalom ezen a vonalon, mert eddig mindig volt telekocsi, vagy ismerős, de most ezek elmaradtak. Nem baj, mert legalább megismerem ezt az útvonalat is, szóval legközelebb nem kell másra hagyatkoznom.
2019. jan. 7. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért a buszsofőrtől rettegnj nem kell.


Mivel vonattal jössz, egyszerűen veszel a MÁV-pénztárban (a kiindulasi állomáson, tehát Békéscsabán) egy csatlakozó buszjegyet a reptérig. Kényelmesebb is, olcsóbb is.


Ferihegy vasúti megállóhelynél amúgy NINCS BKK automata, csak vasúti, az meg nem ad jegyet a 200E buszra. Tehát ha nincs jegyed, a sofőrtől kell venned emelt áron.

2019. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Szóval amikor a pénztárnál veszem meg Békéscsabán a vonatra a (ferihegyi vasútig) a jegyem, kérhetek ott buszjegyet a 200E buszra is? És ez ugyanúgy néz ki, vagyis ilyen kilyukasztós jegyet kapok?


Ezt nem is tudtam, így sokkal kényelmesebb lenne nekem is. Köszi a választ, megy a zöld pacsi :)

2019. jan. 7. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ország minden nagyobb vasútállomásán van budapesti buszjegy. A 200E sofőrjétől is lehet venni. Asszem 450, nem 350, ha buszon veszed (aprót nem tud visszaadni, de amúgy nem szokott szemétkedni, ide a normálisabbakat rakják, mert országimázs meg minden).
2019. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A repülőtéri buszjegy azt hiszen csak 300 Ft és úgy néz ki, mint egy vonatjegy, a buszsofőr betèpi, ez az érvényesítés.


(Veszprémben is használtam hasonlót, ott is így működött.)

2019. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!