Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A nyugdíjasok mégis mit...

A nyugdíjasok mégis mit képzelnek magukról?

Figyelt kérdés

Ma volt az az utolsó csepp, amikor csak a nyugtattó tartott vissza attól, hogy bemenjek a BKK-hoz és kiverjem a balhét. Mi az, hogy az ő felfogásukban egy fiatalnak (mint nekem, akinek 2-essel kezdődik az életkora) nincs joga soha, évek óta leülni egy nyomorult buszon, villamoson? Egyszer, csak egyszer merészkedtem ilyenre, lábműtét után, ami persze így kívülről nem látszik, de nem ragozom, mivel szenvedek hetek óta. Úgy förmedt rám az a nő, hogy mégis mit képzelek magamról, hogy képzelem, hogy lefoglalom az ő, az ő helyét (megvette, vagy mi?), hogy nem szégyellem magam, mikor itt vannak az idősek, hiszen nem ráérek egész nap. Mi a f van? Úgy szaladt ki éppen előtte a piacról, hogy Usain Bolt is megirigyelné. És mi az, hogy ráérek egész nap? Bssza meg, dolgozni megyek reggel, hogy őt eltartsam, és még én érek rá egész nap? Más dolga sincs, mint piacról piacra járni, amikor kedve van. Aztán meg, hogy "állandóan ezek a fiatalok, nincs tőlük helyem, miért nem képesek máskor menni?" Dolgozni, tanulni időre kell menni, a piac estig nyitva, de tudom, nehogy a szomszéd Gizike vigye el nyitáskor a legszebb káposztát.


Múltkor este mentem haza, üres volt a járat, én álltam, egyetlen egy hely volt foglalt az egész buszon, az sem elől. Felszáll egy idős pár, a nő rögtön rákezd, "én csak oda ülök, az az én helyem, ha nem kel fel, nem ülök le, inkább megdöglök".


Valaki árulja már el, hogy mégis mi ez a modor? Ha én így visszaszólok, az egész járat nekemesik, hogy hogyan merek egy időssel így beszélni, de az, hogy ők rendszeresen ilyenek a fiatalabb korosztállyal, az teljesen oké? Hol élünk? Egyelőre még én fizetek az utazásért, én tartom el őket az adómmal, és még nekik áll feljebb? Hol van az kiírva, hogy a tömegközlekedés csak a nyugdíjasok számára vehető igénybe?


Amikor nem képes szólni, hogy leszállna és álljak odébb, mert persze nem ülhetek le, akkor is inkább végighúzza rajtam a tankját. Ha én meg bokán rúgom?


Fusztrált vagyok és krvra elegem van belőlük, hogy elvárnak mindent, de közben megkeserítik az ember életét, nem adnak a társadalomnak semmit, csak elvesznek, de azt bőven, és még én vágjak ehhez jópofát?


máj. 14. 01:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
75%
Most aztán jól kiírtad magadból. Az öregek valahogy mindig jobban sietnek mindenkinél, pedig mit kell csinálniuk? Semmit igazából. Az mondjuk igaz, hogy nekik már mindenük fájhat az ezer év miatt amit megéltek, de hogy várják el a tiszteletet, ha ők sem tisztelik a másikat. Az egyetlen megoldás erre, hogy veszel egy autót és azzal jársz. Vagy zene a fülbe ordító hangerőn és ablakon kifele bámulni.
máj. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Kiírtam és jól is esett. Facebookon végül azért engedtem el leírni, mert rögtön letámadna 3 ezer vénlány, hogy ez így van jól és éppen elég napközben hallgatnom élőben. Mint írtam, egészségügyi oka van, hogy éppen használni kényszerültem a tömegközlekedés adta lehetőséget, egyébként a sétában hiszek. Az másik, hogy mivel a saját lakás fontosabb, az autó még várat sajnos. De mindig, újra és újra megtapasztalom, hogy a BKK valójában a nyugdíjas piacjárat, ahol le nem ülhetsz, de ne is állj, mert nem fér el tőled, ha le-fel akar szállni.


A kedvencem, ami sajnos megtörtént, hogy egy 25 körüli vak fiú, akivel egy házban lakom, egyszer leült és a nénike őt is felzavarta, hogy csak azért, mert nem vak, állni még tud a lábán.

máj. 14. 01:38
 3/36 anonim ***** válasza:
7%
#2 Na ne mond, hogy egy 1-200 ezres csotrogányt nem tudsz megvenni úgy hogy lakásra gyűjtesz...
máj. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Justinianus ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy te melyik városban, melyik országban, vagy bolygón élsz, de húsz év alatt még hasonlót sem láttam. Viszont olyat naponta látok, hogy a tiktokozó, terpeszkedő, b.zdmegező, g.ciző, tapló gyökerek mellett az idősek állnak, és rájuk sem mernek nézni.
máj. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%
És mit szeretnél elérni a BKK-nál a balhéval? Ne szólhassanak hozzád a nyugdíjasok a BKK játatain?
máj. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
81%

A gyerekbe belenevelik, hogy a nyugdíjas szent tehén, add át a helyed, engedd előre, stb. És persze van pár mami, aki erre rá is játszik és kihasználja. Mindig eszembe jut,amit egy nyugdíjas ismerősöm mondott párszor: a kor csak egy állapot, nem érdem...

Cserébe leírom az én esetem:


Néhány éve, azon ritka vasárnapok egyikén, mikor sikerült dél előtt feltápászkodnom, eltekertem a sütiboltba. Még az udvarban láttam egy mamit, ahogy a banyatankját igazgatta. Benn a sütiboltban beálltam a sorba és nézelődtem. Egyszer ahogy előrepislantok, hát ott áll előttem a mami! De tényleg, ez valami teleportálás volt (vagy jauntolás, ha Alfred Bester módszere felől közelítjük). Egész addigi életemben - ahogy mindenki más - én is követtem a gyerekkorban bevésett kondicionálást: a mamikat mindig előre kell engedni, átadni a helyet, stb. De ott és akkor leomlott ez a fal és fennhangon kértem számon a mamit, hogy mit képzel. A szokásos mantrákat hozta fel, hogy ő nyugdíjas, meg siet a franc tudja hová és különben is ő volt itt előbb (?). No, a szóváltás után mérgelődve beállt a sor végére. A sütiboltban a többiek csak lestek ám! Ilyet meg nem hallottak, hogy lekúrják a tolakodó öregasszonyt!

Nade a lényeg utána jött: kristálytisztán éreztem, ahogy belül leomlott ez a gyerekkorban emelt fal és szó szerint felszabadulásként éltem meg azokat a perceket és azóta is biztosan érzem, hogy már nem hat rám ez a gyermekkori varázs.

máj. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
16%
Ti lesztek a leghangosabb nyugdíjas g*cik ha nyomorultul tömegközlekedésre szorultok öregségetekre, majd meglátjátok. Sec perc eltelik 20 év, előbb még 38 volták aztán hoppá, már 58, mindjárt 6-ossal kezdődik a rendszám. Akkor már azzal fogsz vergődni, hogy itt volt ez az élet és annyi mindent elb*sztál, de már nem lehet resettelni, olyan gomb nincs. Arra az Évikére is jobb lett volna ránehézkedni, akkor amikor még pöccre pattant a lila sisakos harcos, de ha hátranézel, számtalan elszalasztott lehetőség sorakozik mögötted és ezek a taknyosok akik pár perc múlva ugyanolyan búval b*ott csődtömegek lesznek mint te, csak még nem kapták meg róla az értesítőt, még át sem adják a helyet.
máj. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
25%

Előző, te hol tartasz?

(Évikével igazad van...)

máj. 14. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám is sokat buszozott, de mindig egy későbbi járatot nézett ki magának (8:20-kor indult a faluból), hogy ne azzal menjen, amivel a diákok vagy dolgozó emberek.


Nagyon ritkán fordult elő, hogy a korai buszon (6:30) idősek utaztak volna, ahogy a 8:20-ason sem volt sok a fiatal.


Mindenki tudta, hogy a koraival iskolába és dolgozni járnak, ezért az azzal próbál menni, tumultus lest. Inkább megvárta, hogy ez lecsengjen.


Nem értem, hogy Pesten ez miért nem tud működni

máj. 14. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
66%
Ne a tükörre tessék haragudni!
máj. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!