Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért elfogadott, "menő"...

Miért elfogadott, "menő" dolog lógni a BKV járatain?

Figyelt kérdés
Senkinek nem jut eszébe, hogy ne fizessen a kenyérért, a fodrásznál, vagy a taxiban stb. Az viszont, hogy a tömegközlekedésért nem fizet, teljesen természetes, és elfogadott az emberek jó részének. És még ők vannak megsértődve, ha büntetést kapnak.
2009. jan. 11. 14:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem azért lógnak az emberek, mert menő dolog ez, hanem mert nincs pénzük. bizony én is kijásztom a BKV-t elég sűrűn.

a gond az, hogy irreális áraik vannak, egy ocsmány gépezettel az előtérben, akik nem mások, mint az ellenőreik. ostoba, bunkó népség, akkora majmok, hogy felháborító. ezenkívül ekkora árak fejében már elvárok egy színvonalat, de mivel ezt nem kapom meg, nem fizetek.

egyetemista vagyok, csóróskodom, a szüleim tartanak el. nem fogok nekik fizetni a sz@rért-h..gyért, már elnézést.

érdekes: nemrég Prágában jártam, és tudod mit tapasztaltam? hogy az emberek megveszik a jegyet. és tudod miért? mert nem képtelenség megfizetni. az alacsony jegyárak azért érik meg nekik, mert így mki vesz jegyet. többet érnek vele, mint a BKV a hülye áraival. a közlekedés színvonala meg messze felülmúlja a miénket. ott természetesen én is megvettem a jegyet.

de itthon továbbra is kijátszom a BKV-t, amíg nem lesz saját keresetem, vagy autóm. ez a nagy büdös helyzet, lehet pontozni:P

2009. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek az előttem szoloval,én ugyan megveszem a bérletemet minden honapban,de az egyre drágább a bkv meg egyre szarabb..meg remélem te se gondolod komolyan hogy ha otthon hagyom a bérletem,vagy ilyesmi, 2 villamosmegállóra veszek 300 ftért egy vonaljegyet? Nem tartom magam olyankor sem "menőnek" ahogy te fogalmazol,de akinek van 2-3 gyereke,+ a felnőtt bp bérlet ami több mint 12 ezer forint,bizony nem mindig teheti meg hogy bérletet vegyen magának,ha összeszámolod van akinek az egész havi fizetése ennyi.
2009. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
utolsó vagyok,kis túlzással irtam,mielőtt beleköt valakibe,de tényleg nem kevés pénz,ahhoz képest hogy milyen jármüvek állapota,a menetidő,mert ugye minden busz baromi pontosan jön.Ebben az országban a "népen" kivül snekinek nincsennek kötelezettségei,csak jogai,ez máshol nem igy van.
2009. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

első vagyok.

van egy másik ok, ami miatt nem veszek Bp-n bérletet. mégpedig az, hogy bár bp-i vagyok, egy másik nagyvárosban végzem a tanulmányaimat nappalin, és ott veszek bérletet, mert oda muszáj. az is épp eléggé megfeji a pénztárcámat, nemhogy még bp-re is vegyek bérletet, ahova csak hetente-2 hetente járok haza. így ha itthon vagyok, lógok a BKV-n, és punktum, akármilyen erkölcsi nulla is vagyok ezért.

2009. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Az ember azon spórol amin a legkönnyebb. A bérlet ára pedig pofátlanul drága, az érte nyújtott szolgáltatás pedig pocsék. Ráadásul következmények nélkül megteheted az utazási feltételeket betartva. Benne van, h akinek nincs jegye vagy bérlete és nem hajlandó pótdíjat fizetni az kizárható az utazásból. Ha önként leszállsz ilyenkor még csak szerződést sem szegsz, vagyis semmi büntethetőt nem csináltál és meg sem büntethetnek.


Ha pedig azt látja az ember, h hiába vesz jegyet akkor sem változik semmi, mert az arra megy, h legyen új kocsija a vezérigazgatónak meg a főnöknek meg legyen miből jutalmakat osztogatni milliós tételben akkor nem ítélem el ha úgy dönt, h ehhez ő nem asszisztál. Mellesleg attól, h ő bliccel semmi sem változik a busz akkor is menne ha ő nem lenne rajta.


Nem vagyok Bp-i ha vonatra vagy buszra ülök akkor fizetek érte, de ha Bp-n járok nagy ritkán én is lógni szoktam max. a metróra veszek jegyet.

2009. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
A megbarnult almáért te sem adsz ki háromszoros árat. Vagy a szarul előhívott fényképekért sem fogsz fizetni, ott hagyod. A tömegközlekedés ugyanilyen szolgáltatás. Ő ad, én azt kifizetem. De mivel ő nem ad, vagy csak egy nagyon kis részét adja (elvisz A-ból B-be, de hogyan...), ezért én sem fizetek neki. Vagy csak azért a kis részért fizetnék, amit ad, de mivel ezt nem lehet, ezért inkább semmit nem fizetek. Ennyi, roppant egyszerű a magyarázat. Szó sincs itt trendi-nem trendi kérdésről.
2009. jan. 12. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
És még valami: nyugtasd meg magad, hogy ha pl. az lenne az eljárás, hogy fele ennyibe kerülne a jegy, de négyszer ennyi lenne a büntetés, ÉS történnének fejlesztések, igenis megvenném a jegyet, és nem azért, mert négyszer akkora a büntetés, hanem mert megértem azt, hogy ők is pénzből élnek, hogy pénzbe kerül fenntartani egy vállalatot, hogy alkalmazottak vannak (hogy hány kapa lóg ki a szájukból, azt most hagyjuk), akiknek fizetést kell adni, hogy ezért az egészért tetszik vagy nem, fizetni kell. A kérdés csak az, hogy milyen színvonalért mennyit. De ha hülyének néznek, azt utálom.
2009. jan. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Szerintem egyrészt a magyaros habitus miatt van (kiskapuk keresése), másrészt mert sokan szegények és még a bérletet /jegyet sem engedhetik meg maguknak, harmadrészt mert következmény nélkül meg lehet tenni (pl. NYC-ben minden városi buszon elsőajtózás van, metróbejáratnál és régen még villamosban is (!) forgókapu).
2009. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%
mert az ellenőrök bunkók és kva drága a jegy meg a bérlet.
2009. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Sajnos nem tudok egyetérteni az előttem szólókkal. Tény, hogy drágák a jegyek és bérletek, és tény, hogy mindenki tisztában van a rossz színvonallal. Sajnos a BKV egy állami monopólium, ami ilyen jegyárakkal is csak ennyire képes. Ezen lehet hőzöngeni, boncolgatni az okokat és a kiutat jelentő megoldásokat, de attól még tény marad. Az igazi probléma az emberek felfogásában gyökerezik. Az nem érv, hogy nem fizetek, mert rossz a színvonal, ez max arra jogosít mindenkit, hogy bojkottálja a BKV járatait.


Egy előttem szóló hozzászólása alapján: az teljesen OK, hogy nem fizet a barna almáért és a szarul előhívott fényképekért, de akkor gondolom nem is eszi meg az almát, vagy viszi haza a fényképeket. Nem fizet, de nem is kapott semmit. Ugyanígy, ha szar és drága a rendelt sör egy lebujban, attól még ki fogja fizetni, vagy a kábelTV előfizetést is, ha rossz a TV műsor. Legközelebb max nem iszik sört, meg nem fizet elő kábelTV-re. A szolgáltatás színvonalától függetlenül lopás, ha valaki úgy veszi igénybe, hogy nem fizet érte. A helyzetet csak súlyosbítja, hogy a BKV nem zsákbamacska szolgáltatást nyújt, mindenki tisztában lehet az utazás kezdete előtt, hogy milyen körülmények között fog utazni. Mindenki mérlegelheti, hogy a hideg és piszkos busz ellenére el akar-e jutni A-ból B-be X Ft-ért, vagy más megoldást választ. Köztes lehetőség nem létezik, hogy ugyan megteszem az utazást, de ingyen. Aki elég szégyentelen ahhoz, hogy blicceljen, gondolom a párizsit pl. nem lopná ki a zsebében a boltból arra hivatkozva, hogy drága, meg amúgy se friss már. A kettő között több a hasonlóság, mint elsőre hinné az ember.


Egyébként kétlem, hogy a bliccelők tüstént rohamos jegy és bérletvásárlásba fognának, ha pl. egyik napról a másikra minden BKV jármű csili-vili luxusjármű lenne, ami már megérné a pénzt. Na ne...


(A félreértések elkerülése végett se nekem se rokonaimnak soha semmi köze nem volt a BKV-hoz)

2009. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!