Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vettem ma reggel egy 2....

Vettem ma reggel egy 2. félhavi mávos diákbérletet, de kiderült a vonaton hogy nem használhatom. Vissza lehet váltani? Ha igen, a teljes összeget kapom vissza?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
miért nem használhatod?
2010. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2010. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok

jah bocs amit linkeltem, az a BKV jegyekre, bérletekre vonatkozik.


De sztem MÁV-nál is lehetőség van visszaváltásra..

2010. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
máv=vonat szóval mi az hogy nem használhatod?menj be a máv irodába és reklamálj.
2010. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mert a köcsög máv köcsög weblapján nem volt kint h csak akk élhetek ezzel a bérlettel ha a lakóhelyemről kényszerülök egy másik településre tanulni és a diákon rajta van mindkét település + a suli szarságai. na és ezért kidobtam 6500at és nem lennék túl boldog ha nem kapnám vissza az árát....
2010. dec. 27. 11:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Hazudd azt, hogy kitették a képzést, írj egy ad hoc kérvényt, amit a pénztárosnak kell adnod és kapni fogsz egy ki füzetet pecséttel. Ezt kell felmutatnod a bérlettel a kalauznak. Én is ezt csináltam, mikor Pestre kellett utaznom többször.
2010. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 perc alatt néztem utána és érdekes módon én megtaláltam a feltételeket

[link]


17.oldal, táblázat...Egyértelműen leírják


Ettől függetlenül sztem az összeg egy részét megtérítik.

2010. dec. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem térítik vissza. Diák bérletet nem lehet visszaváltani, érvényesség kezdete után meg végképp nem.
2010. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a köcsög máv köcsög weboldalán 1 perc alatt megtaláltam:


[link]


A nappali és az esti tagozatos tanulók érvényes diákigazolványuk alapján a lakóhely (tartózkodási hely) és az oktatási intézmény székhelye (gyakorlati foglalkozás helyszíne) között válthatnak Tanuló bérletet. A Tanuló bérlet érvényességi idején belül a megváltott viszonylaton és azon belül korlátlan számú utazásra jogosít.


Csak hát ennyi IQ-val könnyebb azt mondani, hogy nincs kiírva, mint utánanézni...

2010. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Diák bérletet nem lehet visszaváltani, érvényesség kezdete után meg végképp nem."


Mégis miért kell fokozni azt, hogy "nem"? Egyébként meg miért ne lehetne visszaváltani diákbérletet az érvényesség kezdete előtt?


Természetesen vissza lehet váltani, de szigorúan csak az érvényesség kezdete előtt. (Teljesárú bérleteknél van lehetőség arra, hogy az érvényesség kezdete után pár nappal is visszaváltható a havi és félhavi.)


Szóval ez a lehetőség sajnos elúszott.

2010. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!