Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért "zenél" a troli?

Miért "zenél" a troli?

Figyelt kérdés
A debreceni trolibuszokon menet közben lehet hallani hátulról, hogy időnként ilyen kis dallamokat sípol (mittom boci-boci tarkát, és hasonlóakat). Miért?
2011. jan. 3. 21:16
 1/9 anonim válasza:
miii? én még sose hallottam :D hanyason hallod?!
2011. jan. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindegyik szokta hátul. Kb olyasmi mint amikor a zenélős kvarcóra zenél :) Csak ez konkrétan valahonnan a troliból jön. 2-es 3-as 4-es gyak az összes "új" fajta nyomja:) Nem folyamatosan.
2011. jan. 3. 21:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak sípolást hallottam. Azt meg az inverter csinálja.
2011. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kívülről is hallatszik, a De Műszaki kar után a kereszteződésben mindig, de csak egy bizonyos helyen, szerintem lehet valami a trolikba, ami csak akkor kap áramot, ha ott elmegy.
2011. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Inverter és a motor dolgozik. Áramot felvesz visszatáplál és ezeknek bizony van egy kis vékony hangjuk. Budapesten is van ilyen troli ott is megfigyelhető.
2011. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezek rendes dallamot játszanak, és a város csak bizonyos pontjain hallatszik, és többféle dallam.
2011. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a megállóhely bemondása elött van kis zene? Mert akkor az a cégnek a kis szignálja lesz. Pesten pl csak a végállomásokról való elinduláskor és oda való érkezéskor van ilyen (kivéve a Hannoveri villamosokon ahol minden megálló bemondás elött)

22:07-es voltam

2011. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megtudtam!:)

A váltók előtt dallamok lejátszásával jelzi, hogy váltó közeleg:) Azt nem tudom h miért jobb ez mint egy felvillanó lámpa,dehát ez van:)

2011. febr. 26. 12:03
 9/9 anonim válasza:
A váltás közben végbemenő folyamat egy bizonyos vékony hangot ad ki, ahogyan már említették is, csak ebben az esetben kicsit több idejük volt a szakembereknek és úgy gondolták csinálnak belőle egy dallamot, tehát még programozásra is szakítottak időt. :)
2012. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!