Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Déli Pályaudvaron leszállás...

A Déli Pályaudvaron leszállás után is ellenőrzik a vonatjegyet. Mire számíthat az, akinek már nincs meg a jegye, mert eldobta a vonaton?

Figyelt kérdés
2008. jan. 22. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

büntetésre, mert nem tudja bizonyitani, hogy van-e jegye!

legközelebb hagyd magadnál!!

2008. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Azért csínján bánjunk a fogalmakkal. Büntetésre semmiképpen sem számíthat. Büntetni hatóságnak van bármiféle jogosultsága. A Máv pedig nem az.


Amennyiben a kilépőkapun nem tudsz érvényes menetjegyet bemutatni, feltételezni kell, hogy nem is rendelkeztél vele. Vagyis pótdíjazni (nem büntetni!) fognak, melynek a mértéke ugyanannyi, mintha jegy nélkül utaztál volna.


Azzal, hogy vonaton eldobod a jegyet, megsérted az utazási feltételeket, így a MÁV jogosan pótdíjaz.

2008. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Wow...hallottam mar sokmindent...de ilyet meg nem!!!! Jo ezt tudni...megis az eszem megall...nem eleg ha a kalauz megnezte es lyukakat gyartott ra?!

Azt megertem hogy a varoteremben csak az ulhet akinek megvaltott jegye van...de mar bocsanat meg a repulo ut utan sem piszkaljak azokat akik leszalltak - max a magyar vamosok...

2008. jan. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Zéró toleranciára. Kitapossák a beledet és megaláznak. Magyarország a ló túlsó oldalának országa. :(
2008. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, azért nem elég a kaller, mert őt bizony nem nehéz megúszni. WC, egyik ajtón le másikon fel, kaller mögé szállás, egyebek. Ha nem tudod felmutatni a jegyed, ugyanazt csinálják mint a metrónál ha felfelé nem tudsz jegyet mutatni: büntetnek, vagy pótdíjaznak, hogy pontos legyen a fogalmazásom.
2008. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

A fenéket!

Én minden nap vonatozom Pécel és Budapest-Keleti között, kifelé elvből nem szoktam megmutatni a bérletet.

Személyvonaton esélyes egyedül a bliccelés, ha elég rövid távon utazol. De ha naponta utazol nem válik be, mert úgyse úszod meg mindig, jobb a bérlet, jobb a békesség...

Ha meg messziről jössz, szinte lehetetlen elkerülni a kallert, szóval kell a jegy.

A lezárt területre pedig csak úgy mehetsz be, ha beengedtek, mert volt jegyed, vagy vonattal érkeztél: ergo megintcsak volt jegyed. Tehát engem kifelé ne baszogasson senki!

Egyébként általában oda se bagóznak rá, úgy is elég sok ott az utas, és feltorlódnak kifelé.

Befele sem kérik mindig, főleg ha futsz a vonatodhoz...azért ez jófej dolog.


Szóval ez a tapasztalatom.

2008. máj. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Én ugyan a Keletibe járok rendszeresen, bérlettel, de a peronkapunál csak akkor szoktam felmutatni, ha éppen ahhoz van kedvem. Kifelé menet meg még akkor se. Nem tartóztathat fel, kikerülöd és egyszerűen kimész. Ha magyarázkodni akarsz, akkor ezeket javaslom : csak kikísérted barátnődet, csak üdítőt venni jöttél be, csak fényképezni jöttél be, csak valaki elé jöttél ki.
2008. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2. Csak úgy, 15 éves kérdésre... most nem tök mindegy, minek nevezzük, büntetésnek vagy pótdíjazásnak? minek kéen ezzel csínján bánni? az utas számára lényegtelen, milyen elnevezés címén gombolnak le róla pénzt, az neki büntetés. Hogy a MÁV-osok maguk közt hogy nevezik, az senkit nem érdekel. És az sem, hogy a jog 37867464. paragrafusának 78273823. cikkelyének a 827382738. bekezdése alapján ki büntethet és ki pótdíjazhat. Büntetés, oszt csókolom!
2023. júl. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!