Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Keleti pályaudvaron, aki...

A Keleti pályaudvaron, aki bemondja a az érkező/indló vonatokat, az most egy gép, vagy egy ember?

Figyelt kérdés
Évek óta ugyan az a "hang" mondja.. és én már nem tudom.. :D
2011. okt. 2. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Egy ember mondta fel, jópár éve.

Néhány szavakból, félmondatokból van összerakva minden bemondás, nekem meg is van valahol az összes hangminta. :D

2011. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
utolsó: azt az összes hangmintát nem tudnád elküldeni? :)
2011. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
igen az nekem is kéne köszi
2011. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha megtalálom, szólok. :D
2011. okt. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem országosan minden nagyobb vasútállomáson ugyanaz a férfihang mondja be, legalábbis a Nyugatiban is ez a hang hallgató meg pl Debrecenben meg Szolnokon is. Egyszer azt mondta egy csoporttársam az egyetemen, hogy valami színész mondta fel. De most már értem, miért hallatszik ilyen szaggatottan, amikor bemondja, hogy pl. Rózsa IC érkezik Bp. Nyugati pályaudvarról a 10. vágányra és továbbindul Debrecen Nyíregyházaháza útirányon át Záhonyba:D
2011. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem innen van, a gépemen most nem találtam meg.

2011. okt. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

"legalábbis a Nyugatiban is ez a hang hallgató meg pl Debrecenben meg Szolnokon is. Egyszer azt mondta egy csoporttársam az egyetemen, hogy valami színész mondta fel. "


Nem. 2 féle hang van.

Debrecenbe nem az van mint a Nyugatiban vagy Szolnokon.


Van a Hungarobyte által gyártott Digiton berendezés, ezeknek Szalóczy Pál a hangja.

Ez hallható a Keletiben, Debrecenben (itt még a Digiton előtti korból származó MIKI berendezés van), az egész Keleti-Hegyeshalom vonalon, és még rengeteg helyen.


Másik gép a Schauer PIS-GBE berendezése (Passenger Information System - Gépi Bemondó Egység). Ennek hangja Rábai Balázs. Ez hallható a Nyugatiban, Szolnokon, Nyíregyházá, Miksolcon, stb.


Van még egy kísérleti jellegű gép, a Funkwerk-Kölleda rendszere, ezen is Rábai hangja szól. Pl: Újszász, Szajol, Mezőtúr, Pusztaszabolcs.


Rábai és Szalóczy is a Magyar Rádió bemondója, nem színészek.


Az összes szókészlet kétlem, hogy bárkinek is meglenne, mert hatalmas állomány, az állomási gépeken is csak az van ami feltétlenül szükséges hozzá.

2011. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen több hang van szerintem is. XD

Lehet már aki felmondta annó azt nem találták meg. :D

De Keletibe olyan nyugtató az ipse hangja hogy már szerintem attól idegesítő! :)

2011. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Keletiben a Szalóczy mondja a Nyugatiban pedig Rábai
2011. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!