Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúton a 33%-os kedvezmény...

Vasúton a 33%-os kedvezmény így érvényes?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 26 alattiaknak járó kedvezménnyel szeretnék holnap hazautazni, csakhogy az péntek 10 órától érvényes. Na most nekem a 9:45-ös vonattal kell indulnom Szegedről. Bazírozhatok-e arra, hogy majd csak 10 után jön a kalauz, és akkor már érvényes a jegyem, vagy a vonat indulási ideje a mérvadó? (Kecskemétről visszafelé vettem már így jegyet, 10:11-kor onnan induló vonatra. Amikor kértem a jegyet még 10 előtt a pénztáros egy pillanatra elgondolkodott, de aztán kiadta, mondván hogy addigra már el fog múlni 10 óra) Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 6. 21:32
 1/9 anonim válasza:
Vedd meg külön.Szegedtől pár km-re teljes áron,utána 33%osan.
2011. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt ne csináld amit az előző ír, mert úgy megbűntet a kalauz, mint a szél.

Egy vonaton több jeggyel utazni szabálytalan.


Kérdésre válaszolva, erre ne blazírozz, mert szegedtől lesz jegyed, és a vonat szegedről 10 előtt indult, azzal együtt te is... Tehát ez sajnos nem nyerő most neked. :(

2011. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek! Akkor majd csak visszafelé lesz 33%:)
2011. jan. 6. 22:32
 4/9 anonim válasza:
Első vagyok.Amikor a párom MÁVos volt,ez nem okozott gondot,de inkább kérdezz rá jegyvásárláskor,ott bizonyára a frankót mondják.És bocs.
2011. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Hogy lett végül is?
2011. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szegedről Kecskemétre szerencsém volt, mert egy ismerősömnek ott volt dolga kb abban az időben, úgyhogy elvitt kocsival. Visszafelé vasárnap meg már nem volt akadálya a 33%-os jegy vásárlásának:)
2011. jan. 9. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azt ne csináld amit az előző ír, mert úgy megbűntet a kalauz, mint a szél.

Egy vonaton több jeggyel utazni szabálytalan."

Elvben lehet, de gyakorlatban...

Legutóbb nyáron utaztam így, igaz, ugyanazzal a kedvezménnyel, csak kiderült, hogy a kb. 3 kilométerrel messzebb fekvő megállóból kell indulnom. És hát a menetjegy-hosszabbítás időigényes folyamat, ráadásul 160-as helyett már a 180-as km-kategóriába esett volna a dolog, ami jóval drágább, mint egy 80 forintos 5 km-es jegy :) A kalauz nem szólt semmit, egyszerre adtam oda a két jegyet, lekezelte őket, és ment tovább.

Egyébként meg bármikor mondhatom, hogy oké, most leszállok és visszaszállok, így már két külön utazás, ez kb. olyan komoly szabály, mint hogy utazási szándék nélkül tilos felszállni a vonatra... Ja, és mégis ki mondja meg, hogy volt-e utazási szándékom? :D

2011. jan. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg bármikor mondhatom, hogy oké, most leszállok és visszaszállok, így már két külön utazás,"


Nem nem monhatod, mert Te mint Gipsz Jakab az utazásod befejezted, de egyben folytatod is azonos vinatszámban ami szabálytalan.

Nem kötekedni akarok, csak hogy tudjátok, ha kifogtok egy kötekedős kalauzt, akkor ezért lehet hogy be fog szólni, és a nagyobbik baj ott van hogy szabály szerint igaza is lesz.

És a szegediek aztán különösen kötekedősek. Van pénztáros ismerősöm, ő régen kalauz volt Szegeden, mondta, hogy szeged felé utazva, a saját volt kollégája (!!!) kötött bele a szabadjegyébe, holott előtte 5 mp-el "Szia "Margitkám"!-al köszönt neki. Ennyi...:-) A szegediek ilyenek.

2011. jan. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, elvben szabálytalan, és tudom, hogy sok olyan jegyvizsgáló/ellenőr van, aki nagyon kötekedős. De a gyakorlatban mit tud tenni? Leszáll egy ember, és visszaszáll egy ember. Oké, milyen alapon tudja őket ugyanannak azonosítani?


És ha mondjuk büntetni akar, és rendőrt hív, akkor mi van? Magyarázza már el a rendőrnek, hogy jogosulatlanul utazok, miközben ott van a kezemben az érvényes menetjegy.


A gyakorlatban meg meg is lehet úszni incidens nélkül, mivel elég kicsi az esélye, hogy épp akkor ér oda a jegyvizsgáló, amikor lejár az első szakaszra érvényes jegy, vagyis elvben készülődni kellene leszállni. Tehát szépen lekezeli az első szakaszon az érvényes menetjegyemet, aztán ha netalán a második szakaszon újra kérné, akkor új felszállónak tettetem magamat. De azt már nehezen bizonyítja rám, hogy az út elején másik jegy volt nálam, meg hogy egyáltalán a vonaton tartózkodtam.


Ezzel most nem akarok senkit buzdítani az ilyen fajta utazásra, én sem csinálok ilyet gyakran, de a tények tények maradnak, és ez egy betarthatatlan szabályozás a vasút részéről.

2011. jan. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!