Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utazási kedvezmény távolsági...

Utazási kedvezmény távolsági buszra is érvényes? (a lényeg lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kaptam 16 utazásra szóló kedvezményes utalványt, amin 16db 50%-os hely van, és van még 2db 90%-os. Azért kaptam, mert félárva vagyok, anyukám pedig özvegy. A kérdés az, hogy ha Budapestről utazok volánbusszal Nógrád-megyébe, akkor használhatom-e a kedvezményt?


Mert az van a papíron, hogy "belföldi menetrend szerinti közforgalmú személyszállítást végző vonalokon és helyközi autóbusz járatokon" érvényes.


A helyközi az tehát kizárja azt, hogy távolsági járaton is használhassam? Vagy ez hogyan van?


2011. márc. 9. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ejj...

A helyközi a "távolsági", a kedvezmény pont a helyi járatokon nem használható. Kb. minden más viszonylatban (belföldön) igen.

2011. márc. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Csak megtévesztő volt a Volánbusz oldalán amit olvastam, mert ott valahogy külön volt véve a helyközi, és a távolsági fogalma. Valahogy "és" kapcsolat volt közöttük.

2011. márc. 9. 23:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen használhatod.

De egy hasznos info: ha ilyet kapsz, nyilván még tanulsz, így van diákigazolványod is. Amivel szintén 50%-os kedvezményt kapsz (tehát semmivel sem vagy előrébb). Viszont erről a papírról ha két 50%-os karikát egyszerre lepecsételtetsz, az is 90%-osnak számít. Ezt csak azért írtam, h hátha nem tudnád, és jól jönne.

2011. márc. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A helyközi és a távolsági nem teljesen ugyanaz, de gyakorlatilag megegyeznek jegyváltási szempontból. Helyközi: megyén belül, távolsági: megyén kívül.
2011. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A helyközit és a távolságit jobbára csak a Volánbusz különbözteti meg, de az ehhez kapcsolódó kormányrendelet egységesen kezeli a kettőt (minden tekintetben), így természetesen érvényes mindkettőre ez az utalvány.

Ami ettől gyökeresen különbözik, az a helyi közlekedés, mert arra teljesen más szabályok vonatkoznak, és az árakat is a helyi önkormányzatok döntik el.


Ami írtak korábban az 50%-osról: Valóban nincs értelme használni, ha diák vagy, és amúgy is van 50%-os kedvezményed. És akkor se használd szerintem, ha csak 10-20 km-re utazol, mert egy hosszabb távú útnál sokkal többet lehet nyerni rajta. (Sajnos tapasztalatból tudom, hogy valaki lepecsételteti 100-200 forint miatt, aztán ha messzebbre utazik, akkor fizetheti az ezreket.)

2011. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Átszállós (akár buszról buszra, akár vonatról buszra) útnál nem kell újat pecsételni (csak visszaútnál), de mindenképpen meg kell őrízni az előző útszakasz jegyét. (vonatról vonatra való átszállásnál meg úgyis egyben veszel jegyet)
2011. márc. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!