Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért tették át a Déli Pályaud...

Miért tették át a Déli Pályaudvarra a Pécsre, Dombóvárra közlekedő vonatokat a Keletiből? Egyáltalán kinek jó ez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudom, nem ez volt a kérdés, de korábban is a Délibe jártak a pécsi vonatok, csak pár éve tették át őket a Keletibe. De miért ne, hiszen Pécs délen van, nem?
2011. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Most nem értem..én úgy tudtam a Déliből indulnak ezek a vonatok, már nem?
2011. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én három évig úgy jártam Kaposvárra, hogy leszálltam a Keletiben és felszálltam a Keletiben. Na most ez nagyon sok cuccal, télen, nem túl kellemes, mármint a Keletiből rohanni a Délibe, hogy elérjem a csatlakozást.

Például a Misina Ic mindig a 11-es vagy 12-es vágányról indult (Keleti). És asszem, volt olyan vonat, ami Miskolcról ment Pécsre, tehát Miskolcon felszállt rá az ember, Pécsett meg leszállt.

2011. jan. 7. 15:12
 4/12 A kérdező kommentje:

"hiszen Pécs délen van, nem?"

Amúgy, ja, ez igaz. Bár akkor Debrecenbe miért a Nyugatiból mennek a vonatok?

2011. jan. 7. 15:15
 5/12 anonim ***** válasza:
A Keleti így is nagyon túlterhelt, nem indulhat minden onnan.
2011. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát párszor én is vonatoztam Kaposvárra pestről, de mindig a déliből mentem és a délibe is ment. De emlékszem volt egy kettő ami a keletiből indult. Bár általában inkább a délibe. Én csak ilyennel mentem, nekem ez kényelmesebb is:)
2011. jan. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A keleti kb. 125%-os kihasználtsággal volt.Egyébként nekem pölö jó mert én a Zsámbéki-medencéből szoktam Dombóvárra/Pécsre utazni. Persze ez csak egyéni de nekem akkor is jó.
2011. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahoj!


A Keleti pályaudvarnak nincs befogadóképessége ilyen méretű vonatforgalomhoz, ezért megpróbálgatnak onnan minden lehetséges vonatot kipakolni. Ennek lett áldozata a fenti példa is. Természetesen kényelmetlen, kellemetlen és nem biztos, hogy megvan a csatlakozás Keletiből a Délibe (csak robbanjon le a metró...)


Ennek ellenére nem valószínű, hogy ezek az állapotok változni fognak, mivel a Keletibe még kevesebb vonatot akarnak járatni. Az utasnak nem jó, a MÁV adott magának némi esélyt, hogy legalább szinten tarthassa a Keletit.


Remélhetőleg egyszer eljutunk oda, hogy minden IC és nemzetközi vonat egy pályaudvarról tud majd indulni (a'la Wien Westbahnhof/Bratislava hl.n./Praha hl.n. és még sorolhatnám)

2011. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, igazából egy jó pályaudvar kéne, nem négy, meg még ki tudja mennyi.
2011. jan. 10. 12:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy akkor a Józsefvárosit miért kellett megszüntetni.
2011. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!