Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy vonat indulása előtt...

Ha egy vonat indulása előtt mondjuk 5 perccel érek be a pályaudvarra, kaphatok még arra a járatra jegyet? Vagy van bármi időkorlát, hogy pl legalább negyed órával az indulás előtt meg kell történnie a jegyvásárásnak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs, ha IC, akkor elfogyhat a helyjegy, de "normál" vonatra nincs ilyen.
2011. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
És tanuld meg: váró vonat nincs csak váróterem!
2011. okt. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs időkorlát.

Ha gondot okoz ad időben odaérés: esetleg előre megvásárolhatod a jegyedet a neten keresztül...

2011. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Elméletileg ott leszek én bőven, csak gondoltam jobb félni, mint megijedni, így megkérdeztem, mi lenne, ha nem sokkal az indulás előtt érnék csak be valamiért...

2011. okt. 11. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Van 5 perces időkorlát, de csak azokon a helyeken, ahol 1 fő dolgozik az állomáson, és ugyanaz az ember a forgalmista és a péntáros.

De azt vedd figyelembe, hogy ha későn érsz ki, és nagy a sor, attól még nem vagy jogosult a kalauztól pótdíjmentesen venni a jegyet.

2011. okt. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

elsőne: "de "normál" vonatra nincs ilyen"


ilyen fogalom, hogy "normál vonat" nincsen! A vonatnemek: személy, sebes, gyors, expressz, InterCity, EuroCity, EuroNight, ... Amire te gondolsz, az felár nélkül igénybevehető vonat. Minden vonat normál, ezért úgy értelmetlen a mondat...

2011. okt. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Jól van, szóljál bele, szerinted miért tettem idézőjelbe? Mindenki tudja mire gondolok, akkor meg mit kell itt oktatgatni?
2011. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!