Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a vonaton akarok jegyet...

Ha a vonaton akarok jegyet venni ( habár ahol felszálltam volt jegykiadás ), akkor 500 vagy 2000 forint pótdíjat kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 01:21
 1/2 Mandula11 válasza:
2000, plusz jól le is ugatnak:D tapasztalat....
2011. jan. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2000 Ft, de én eddig szerencsére még egyszer sem fizettem ki, pedig nem most kezdtem a vonatozást.. :)


Többször előfordult már, hogy a jegyet megvenni sem tudnám, úgy sikerült csak elérnem a vonatot, de volt, hogy remélve, hogy nem jön a kalauz, bepróbáltam (sokszor bejött már rövid távon -40km- nézve).. :$ :)


Ahogy észrevettem, a legtöbb kaller jóindulatú, és eddig csak egy volt, aki kerek-perec megmondta, hogy adjak neki pénzt, és a kezemben lévő ötszázast elvéve - amivel jegyet akartam venni - kivette a kezemből, és azt mondta, hogy rendben vagyunk.


Ezt leszámítva a többség pótdíj nélkül:

- adott jegyet onnan, ahonnan akartam, addig, amíg én gondoltam (ez a legtöbb).

- adott jegyet egy már elhagyott állomástól, ahol akkor épp nem volt jegykiadás, vagy odáig, amivel együtt kijön az a kilométer, amennyit amúgy utaztam.

- elfogadta az 100-200Ft aprót, és megbeszéltük, hogy nem találkoztunk.

2011. jan. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!