Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy áll az Alstom metrókocsi-...

Hogy áll az Alstom metrókocsi-ügy? Lesznek, nem lesznek új metrók?

Figyelt kérdés
Nézelődtem neten, de mostanában csak azt dobja ki a google, hogy nyomozás indult, de engem az érdekel, hogy lesz-e vagy nem, vagy mi lesz?
2011. jan. 21. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam egy hírportálon és egy budapesti politikai lapon az hogy Alstom kocsik 100%-hogy nem lesznek forgalomban, a vita és a nyomozás csak arról szól hogyan és miként kapja vissza a pénzt a főváros.

A nyomozás lezárása után szeretnének kiírni új közbeszerzési pályázatot ami magában is 5 év(leszállításig)+a nyomozás ideje.Tehát talán ezen évtized vége felé láthatunk új metrókocsikat, nagyjából a 4-es metró üzembehelyezése idején.Egyes hírek szerint a Siemens céggel szemeznek a BKV fejesei, ugyanis a Combino is Siemens gyártmány így üzembentartási és szervízelési folyamatokat egy kézben tarthatnák BKV-n belül.Itt jegyezném meg hogy az új trolik is Siemens gyártmányok lennének, tehát jó eséllyel ez lesz a befutó(így tényleg minden egyforma lenne).

2011. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahoj!


Egyelőre perelnek, meglátjuk, hogy mi lesz a végén. A Siemens-érát nem értem hogy jön ide. A Siemens szeretné kezdeni a biztosítóberendezések telepítését a metróalagútba, de figyelembe kell venni, hogy szovjet szabványú alagútjaink vannak.


Szóba jöhet még az új orosz gyártmány is vagy prágai mintára a régi kocsik felújítása. Elég sok lehetőség áll fenn.


Siemens trolijaink meg nincsenek, az új trolik mind Ganz/Skoda-Ganz gyártmányúak és azokat egy ideig nem kell cserélni, ellenben az Ikarus, Ganz, Skoda-Ganz és Siemens trolikkal abszolút fenntarthatatlanná válna a troliüzem.

2011. jan. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!