Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van valami törvény arra h egy...

Van valami törvény arra h egy birságot menyi darab bankóval illetve érmével lehet kifizetni?

Figyelt kérdés
3 nap mulva ki kell vizetnem egy birságot és szeretnék viszavágni egy kicsit (elégtétel tudod) ... ígyhát arra gondoltam hogy kicsikét kiaprózom őket hadszenvedjenek ök is.... de nemszeretnék póruljárni illetve ismét törvénybe ütközni ezért kérdezem... még régebben láttam egy videót a jó öreg Youtube-on .. ott is ugyan ez volt a módszer (innen az ötlet is) és ott a rendőrség annak az embernek az oldalán ált aki egy táska 1 centest tartott a kezében.
2011. jan. 28. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hát ha postán vagy a bankban fizetsz, akkor elvileg bármennyi apróval fizethetsz. én így tudom.

ha boltban vásárolsz ott nem kötelesek elfogadni apró esetében 1 címlet esetében 50 darabtól többet.


Egyébként mi az, hogy visszavágni? :D

Megbírságoltak mert szabályt sértettél, legközelebb majd jobban odafigyelsz.

2011. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

neszólj bele 15:59es nem telefon ! :D

bocsánat h nemmellékeltem egy olyanmondatot h " a szubjektív véleményed egyáltalán nemizgaz " énhibám... (mitkell mindíg fojton játszani az Észt nemtudom megtörtént, megtörtént)


és igen viszavágni!!! mert nekem ettől fog felálni ott lent tudod ;)))

2011. jan. 28. 16:17
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Postán fizeted csekken, de csak akkor akarj így visszavágni ha van sok időd, és nem akarsz többet abba a postába menni.

30e Ft-s bírságot ha 5 forintosokkal fizeted be, ki kell várnod míg megszámolják (hidd el megszámolják), és szerintem utálni fognak ott ettől a perctől, szóval többet arra ne nagyon menj.

2011. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
király :D kösz szépen
2011. jan. 28. 17:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelem!

A postán sem kötelesek elfogadni 50 db-nál többet! 50 darab felett díjat számolnak fel emiatt.

Én is ráb.sztam már emiatt, így azt kellett csinálnom, hogy 50 esével beváltottam pénzre és úgy használtam fel...


Amúgy meg ez a postának marhára nem kiba.szás, maximum a szomszádot tudnád ezzel megszívatni :D

2011. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy meg a postán mérleg alapján tolják, nem számolják meg... :-)


Lemér 1 érmét utána meg az összeset.

2011. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a cédulán úgy olvastam h nem postán fizetem ki hanem az érintett közlekedési vállalatnál.
2011. jan. 28. 17:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a penztarosnak nem qurvamindegy? neki igy is ugy is 8 ora a munkaideje, ha szamolgat ha nem. Leszamolgatja, neki nem telik ettol gyorsabban vagy lassabban az ido. Magadat szivatod mert ott fogsz allni fel orat. A mogotted allok meg valoszinuleg lincshangulatba kerulnek.
2011. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól tudom akkor apróban a pénztáros 1 rollni köteles elfogadni egy cimletből.

5 - 250 forintot

10 - 500

20 - 1000

50 - 2500

100- 2000

200- 8000

2011. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
még egy kérdés ...és ? akkor milesz ?
2011. jan. 28. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!