Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A villamosoknál a felső...

A villamosoknál a felső vezetéken mi az a "cucc" amin amikor átmegy a villamos áramszedője szikrázik? Valamint mire jó?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 21:12
 1/6 anonim válasza:
20%

Miért ? Elakarod lopni ?


Jáó kis színesfíim tezsó.


Amúgy nem tudom.

2011. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakaszhatár. Azokon a szakaszhatárokon ér véget egy vezetékszakasz és kezdődik egy másik. Ezért szikrázik, mert "vezetéket vált".
2011. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm 2. az értelmes választ:)
2011. jan. 28. 22:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Második jól mondta, annyi különbséggel, hogy szakaszhatár, és szakaszszigetelő az eszköz.
2011. jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

röviden arról van szó hogy a villamos hálózat ellátása nem úgy néz ki, hogy egy baromi hosszú kábel látja el az egész vonalat, hanem vannak egymástól "teljesen elszigetelt" szakaszok, pl. blaha és ferenc krt. között asszem van két szakasz is. A szakaszokat adott esetben másik trafó állomás látja el árammal. A villamosok energia visszatáplálása - felvétele csak szakaszokon belül működik (ha jól tudom).


A szakaszok révén tudják megoldani azt, hogy ha szerelni kell a felsővezéteket, nem kell lezárni az egész vonalat.


A szakaszhátorokon "meg van szakítva a drót" és amikor az áramszedő áthalad ezeken a részeken, akkor hirtelen nem kap, majd hirtelen megint kap áramot. Az ilyen hirtelen van áram nincs áram miatt ívet húz és azért szikráz.


Továbbá a troli és a villamos felsővezeték találkozási pontoknál sincsen áram a felsővezetékben, ott is szakaszolni kell.

2011. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én azt hallottam, hogy az áramszedő érintkezőjén szén van, és ha leesik pár darab, akkor attól sem lehet?
2013. ápr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!