Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak engem zavar, hogy az...

Csak engem zavar, hogy az idősek így viselkednek?

Figyelt kérdés
Minden tisztelem az időseké félreértés ne essék, van két nagymamám egy Dédim akiket nagyon szeretek és becsülök, és persze alapvetően se vagyok idős fóbiás, de ez már nekem sok. Rengetegszer azt tapasztalom, hogy felszállok a buszra és idősek nagyobb csoportja már fenn van (a zsúfolásig tömött buszon) és ott trécselnek, a többi idős aki egyedül van pedig lesi mikor száll fel ismerős, persze ez is megtörténik idővel és mikor a végállomásra érnek vagy ugyanarra a buszra vagy ugyanarra menőre fel szállnak és beszélgetnek tovább haza felé menet, de istenem miért kell ott találkozgatni így is mindig tele van a busz, kereshetnének egy másik helyet, vagy csak engem zavar ez?
2011. márc. 9. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Zavar ez minden más értelmes, és legfőképp FIZETŐ utast. Elveszik a fizető emberek elől a helyet, és csak azért utazgatnak mert ingyen van, és addig sincsenek egyedül.


Rég meg kellett volna szűntetni a nyuggerek ingyen utazását, akkor nem a vonatokra és a buszokra járnának melegedni, hanem maradnának otthon a seggükön. Amíg nem szűnik meg, sajnos ez lesz, képesek felszállni a buszra, mert 30 km-re 2 ft-tal olcsóbb a krumpli.

2011. márc. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Csúcsidőben zavar (BKV) azon kívűl nem érdekel. Engem is idegesít hogy hajnalban kell kimenni a piacra a boltba stb.
2011. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül!

Próbálták bevezetni nálunk azt, hogy az idősek a csúcsidőben fizessenek legalább, mert akkor nem lenne akkora nagy tumultus, de nálunk ez sem működik, mert ők is potenciális szavazók.

Amúgy meg, ahogy olvasom, az EU-ban, csak az íreknél van hasonló ingyenesség, mint nálunk, de annyival másabb, hogy csak a helyi lakosoknak jár (nekünk meg fontos volt a többi, EU-s állampolgárra kiterjeszteni ezt - gratulálok).

A másik agyrém számomra a piac. Én a szombati idős tumultus miatt nem tudok kijárni, pedig akkor érne rá a dolgozók/tanulók java része. Azért, nem mindegyik fiatal szeret plázzákba járni, hiába őket csábítsák oda.

2011. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül. Kár, hogy az adott csoport képviselői, nincsenekitt, mert általában nem nagyon neteznek, mert kiváncsi lennék, miért is csinálják, miért nem tudnak egy plázában vagy valamelyiküknél találkozni...
2011. márc. 11. 10:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudod nálunk az van (Szegeden, mert ugye a nyanyák nagyrésze itt kertesházban, vagy ahogy ők mondják: fődesházban lakik, de nekik ki kell menni reggel 7kor a piacra (mert (hallgattam 1szer a beszélgetésüket) ELFOGY A TOJÁS, meg az AAMA (így mondják ők)!), vagy el kell menni az orvoshoz, mert sokan lesznek... Felszállnak a tömött buszra!!! wááááá!!! és aztán meg nekem/-ünk magyaráznak, h hadd üljenek már le, mert sokat kellett gyalogolni a buszig... és az kit érdekel? Ha már gyalogolt, akk álljon is... és csakis, de csakis reggel, csúcsidőben (7-8 körül) tudnak felszállni... wááááááááá
2011. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!